ساختمان پزشکان (اختصاصی) » اجتماعی » سلامت
کد خبر : 167032
سه شنبه - ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تا کنون هیچ موردی از ویروس «کرونا» در استان مشاهده نشده است.

هیچ موردی از ویروس کرونا در استان کرمانشاه گزارش نشده است

هیچ موردی از ویروس کرونا در استان کرمانشاه گزارش نشده است

خاصی گفت: بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت تا ششم بهمن تعداد بیماران شناسایی شده در دنیا ۲۰۱۴ مورد بوده که از این تعداد یک هزار و ۹۸۵ نفر در چین و بقیه موارد از کشور‌های ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، سنگاپور، استرالیا، مالزی، تایلند، نپال، آمریکا و فرانسه گزارش شده است.

این مسئول درباره علائم بالینی بیماری کرونا ویروس ادامه داد: تب بالای ۳۸ درجه سانتیگراد به عنوان بارزترین علامت بیماری، سرفه، گلو درد، تنگی نفس، آبریزش بینی، سردرد، علائم گوارشی از قبیل اسهال و درد شکم از جمله علائم این بیماری است.

او با اشاره به دوره نهفتگی بیماری کرونا ویروس افزود: در صورت تماس با افراد بیمار و آلودگی به ویروس دو تا ۱۴ روز طول می‌کشد که علائم بیماری در فرد ظاهر شود تماس مستقیم با فرد بیمار از طریق ترشحات آلوده بیمار و راه تنفسی و تماس غیر مستقیم با اشیایی که با ترشحات تنفسی یا ترشحات بدن بیمار مبتلا به MERS آلوده شده باشند.

او بیان کرد:پوشاندن دهان و بینی در هنگام سرفه زدن یا عطسه کردن با دستمال کاغذی که البته دستمال‌های مصرف شده باید پس از قراردادن در نایلون و گره زدن در سطل زباله انداخته شود، شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، پرهیز از دست دادن، روبوسی کردن و در آغوش گرفتن افراد و خودداری از تماس دست با چشم‌ها، دهان و بینی راه‌های پیشگیری از ابتلاء به بیماری کرونا ویروس هستند.

این مسئول با بیان اینکه باید حداقل یک متر از بیماران مبتلا فاصله گرفت، عنوان کرد: در صورت مشاهده علائم بیماری به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه و از حضور در اجتماعات و ملاقات با دیگران اجتناب شود.

خاصی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در ایران گزارش نشده است، افزود: با توجه به وجود توریست‌ها و امکان انتقال بیماری کرونا حساس سازی و افزایش آگاهی درباره این بیماری ضروری است/خبرنگاران