کرمانشاه » اجتماعی » گفت و گو
کد خبر : 260173
دوشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
فرماندار کرمانشاه:

وضعیت شهرستان کرمانشاه “قرمز” است/در بازار روز کرمانشاه پروتکل های بهداشتی رعایت نشود ناچار به تعطیلی آن خواهیم بود

وضعیت شهرستان کرمانشاه “قرمز” است/در بازار روز کرمانشاه پروتکل های بهداشتی رعایت نشود ناچار به تعطیلی آن خواهیم بود

فضل الله رنجبر امروز(۳۱شهریور) در ستاد کرونای شهرستان کرمانشاه با اشاره به قرمز بودن وضعیت شهرستان کرمانشاه از حیث شیوع کرونا، گفت: از مردم شهرستان می خواهیم پروتکل های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

رنجبر با بیان اینکه با فرارسیدن فصل پاییز احتمال همزمانی آنفلوآنزا با کرونا وجود دارد که این موضوع ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی را بیشتر می کند، گفت: با همکاری مردم می توانیم پاییز را بدون مشکل خاصی پشت سر بگذاریم.

فرماندارکرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۳۲۹ نفر در شهرستان کرمانشاه در اثر شیوع کرونا جان خود را از دست داده اند و این یعنی حداقل ۳۲۹ خانوار داغدار شده اند.

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه اجراییات شهرداری باید از اجتماع افراد در بازارها برای مقابله با شیول کرونا جلوگیری کند، گفت: اگر در بازارهای روز فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل های بهداشتی رعایت نشوند، ناچار به تعطیلی آنها خواهیم بود که به ضرر بازاریان است.

رنجبر با اخطار به صاحبان تالارهای کرمانشاه برای رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: از صاحبان تالارها می خواهیم برای مقابله با شیوع کرونا با ظرفیت ۵۰ درصدی فعالیت کنند.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی، گفت: از هیات هایی که برای اربعین اقامه عزا دارند تقاضا می شود رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشند و بر ماسک زدن عزاداران حسینی نظارت کنند.

وی اضافه کرد: مدارس هم باید رعایت پروتکل های بهداشتی را با جدیت داشته باشند/ایسنا