ویژه » برگزیده ها » کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 260331
شنبه - ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
استاندار اعلام کرد

اعمال ۱۹ محدودیت کرونایی در کرمانشاه/ مدارس از فردا “تعطیل” می‌شوند

اعمال ۱۹ محدودیت کرونایی در کرمانشاه/ مدارس از فردا “تعطیل” می‌شوند

وی در خصوص مدت زمان اعمال محدودیت های کرونایی در استان گفت: فعلا زمانی نمی توان پیش بینی کرد و این محدودیت ها تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که شرایط کمی به حالت قبل برگشته و خطر کرونا کمتر شود، ادامه پیدا خواهد کرد.

بازوند در ادامه با انتقاد از وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه گفت: متاسفانه تعداد بسیاری از افراد جامعه نسبت به رعایت پروتکل ها بی‌خیال شده اند و در برخی مراکز از جمله ادارات، صنوف و اماکن عمومی وضعیت رعایت این پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک اصلا خوب نیست.

وی افزود: استفاده از ماسک در اماکن عمومی در میانگین کشوری ۵۵ درصد و در استان ۴۹ درصد است که جای تاسف دارد و باید نظارت بیشتری بویژه از سوی شهرداری ها بر این موضوع اعمال شود.

بازوند تصریح کرد: همچنین میزان استفاده از ماسک در ادارات کشور ۷۸ درصد و در استان ۷۲ درصد است که معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه باید نظارت بیشتری در این زمینه داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه صنوف استان هم وضعیت خوبی در بحث استفاده از ماسک ندارند و در حالی که میانگین کشوری در این زمینه ۵۶ درصد است، صنوف استان ۵۴ درصد رعایت کرده و از ماسک استفاده می کنند که اداره کل صمت باید نظارت بیشتری داشته باشد.

بازوند با بیان اینکه واقعا شرایط خوبی در کرونا نداریم و تعداد بستری های کرونا در استان بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: مردم باید در پاییز و زمستان پیش رو مراقبت بیشتری داشته و نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه هر فردی که از ماسک استفاده نکند نباید خدمات بگیرد، گفت: دستگاه های اجرایی، ناوگان حمل ونقل عمومی و سایر بخش ها حق ارائه خدمت به افراد بدون ماسک را ندارند و مردم می توانند این تخلفات را گزارش دهند.

بازوند افزود: از رسانه ها و صدا و سیما هم می‌خواهیم در این مدت در خصوص اقناع سازی مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام جدی‌تری داشته باشد.