برگزیده ها » کرمانشاه » اجتماعی » اقتصادی
کد خبر : 263476
سه شنبه - ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
بازی با مرگ برای 2 متر سیم!

افزایش ۵۰ درصدی میزان سرقت تجهیزات برق در استان کرمانشاه!

افزایش ۵۰ درصدی میزان سرقت تجهیزات برق در استان کرمانشاه!

 خبر سرقت تجهیزات برق، آب و فاضلاب و مخابرات این روزها بیشتر شده و گاها فیلم‌هایی از سرقت این تجهیزات در فضای مجازی منتشر می‌شود.

در این بین سارقینِ سیم و کابل برق با جان خود بازی کرده و بارها شنیده شده سارقان سیم و کابل‌های برق به دلیل برق گرفتگی جان خود را از دست داده اند.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع  برق استان کرمانشاه میزان سرقت تجهیزات برق در استان کرمانشاه در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد بیشتر شده است.

امیدعلی مرآتی، از سرقت نزدیک به شش میلیارد ریال تجهیزات برق در هشت ماهه امسال در استان خبر داد و عنوان کرد: این میزان در مدت مشابه سال گذشته حدود ۲.۵ تا سه میلیارد ریال بود.

وی سرقت تجهیزات برق را شامل ترانس، تابلو و سیم دانست و یادآور شد: اخیرا سرقت کابل نیز که در گذشته کمتر صورت می‌گرفت به سرقت تجهیزات برق اضافه شده است.

مرآتی از پیامدهایی که سرقت تجهیزات برق به همراه دارد یاد کرد و دامه داد: سرقت این تجهیزات از یکسو جان سارقان را به خطر می‌اندازد و از سوی دیگر تهیه و جایگزینی مجدد آن بار مالی فراوانی برای شرکت برق به همراه دارد و زمان و انرژی فراوانی از ما می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: سرقت‌ها گاهی باعث بروز خاموشی برای مشترکین و حتی آسیب رساندن به وسایل برقی آنها می‌شود و گاهی فشار زیادی به خطوط و شبکه برق وارد کرده و باعث خسارت جدی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بالا رفتن قیمت تجهیزات برق را در افزایش میزان سرقت‌ها موثر دانست و یادآور شد: پراکندگی و در دسترس بودن تجهیزات نیز عامل دیگری برای سرقت آنها است/ایسنا