کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 263927
سه شنبه - ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
عضو شورای شهر در مخالفت با شهردار کرمانشاه:

می‌دانم “استیضاح” شهردار هزینه دارد، اما نمی‌شود مقابل تخلف سکوت کرد

می‌دانم “استیضاح” شهردار هزینه دارد، اما نمی‌شود مقابل تخلف سکوت کرد

 عضو شورای شهر کرمانشاه با ادعای وجود انجام تخلفات مستند توسط شهردار کرمانشاه و لزوم استیضاح وی، گفت: می‌دانم چقدر رفتن یک شهردار و آمدن شهردار جدید برای شهر هزینه بر است، اما نمی توانیم در مقابل تخلفات مستندی که می‌بینیم سکوت کنیم.

سید حجت الله موسوی اجاق یکی از اعضای شورای شهر که در طیف مخالفان شهردار قرار دارد گفت: بارها گفته ام مخالف شهردار نیستم و تنها مخالف تخلفات او هستم.

موسوی اجاق افزود: تخلفات مکرری از شهردار دیده‌ایم و مستندات این تخلفات را هم داریم و به دستگاه های نظارتی و قضایی تحویل داده‌ایم، اما تاکنون اتفاقی که باید نیفتاده و برخوردی با این تخلفات صورت نگرفته است.

او در پاسخ به اینکه چرا خود شورا به عنوان مهمترین نهاد در برخورد با این تخلفات تاکنون ساکت مانده و اقدامی نکرده، گفت: تعداد افرادی که بخواهند در این زمینه پیگیر باشند اندکند و برخی اعضای شورای شهر به خاطر منافعی که دارند تمایلی برای رسیدگی به این تخلفات ندارند.

موسوی اجاق در پاسخ به اینکه چرا دستگاه های قضایی و نظارتی برای برخورد با این تخلفات کاری نمی کنند، اظهار کرد: برای خود ما هم جای تعجب است که چرا این اتفاق نمی افتد و بارها گفته ام مثل اینکه شهردار در این شهر مصونیت قضایی پیدا کرده است.

موسوی اجاق با اشاره به ضرورت استیضاح هرچه سریعتر شهردار گفت: اگر شدنی بود و حتی با یک رای می توانستم شهردار را استیضاح کنم، این کار را انجام می‌دادم.

وی افزود: می‌دانم چقدر رفتن یک شهردار و آمدن شهردار جدید برای شهر هزینه بر است، اما نمی توانیم در مقابل تخلفات مستندی که می بینیم سکوت کنیم.

این عضو شورای شهر کرمانشاه در خصوص اینکه تاکنون از شهردار در خصوص این تخلفات سوال کرده اید، اظهار کرد: بیش از ۳۰ بار از ایشان برای حضور در جلسه رسمی شورای شهر دعوت شده و در هیچکدام از این جلسات حاضر نشده‌اند.

موسوی اجاق تاکید کرد: ابزار ما برای برخورد با این تخلفات و عدم حضور، استیضاح است، اما چون تعداد اعضای موافق استیضاح اندک است این کار فعلا شدنی نیست.

وی در خصوص اینکه تاکنون درخواست استیضاح با یک سوم آرای اعضا را داده اید یا نه گفت: تاکنون درخواست استیضاح را هم پیگیری نکرده ایم و اگر اعضا طالب باشند حتما درخواست می دهیم.