کرمانشاه » اجتماعی » اقتصادی
کد خبر : 263934
سه شنبه - ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
مدیرکل ورزش و جوانان:

جوانان دارای طرح اشتغال در کرمانشاه تسهیلات می‌گیرند

جوانان دارای طرح اشتغال در کرمانشاه تسهیلات می‌گیرند

 مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه اعلام کرد: جوانان مستعد و دارای طرح اشتغالزایی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت خواهند کرد.

صابر رحیمی افزود: این تسهیلات براساس تفاهم نامه منعقد شده میان وزارت ورزش و جوانان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعطا می شود.

وی افزود: جوانان برای دریافت این تسهیلات می‌توانند در صورت داشتن طرح اشتغالزایی با ثبت یک شرکت تعاونی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از این تسهیلات بهره ببرند.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه با اشاره به جذب اعتبارات چهار و نیم میلیارد تومانی در سال گذشته در کرمانشاه، گفت: تسهیلات سال جاری در استان در ۲ مرحله تعریف شده که اعتبار فاز اول یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده و اعتبارات لازم در مرحله دوم هنوز ابلاغ نشده است.

رحیمی ادامه داد: ۲ تفاهم‌نامه با بانک قرض الحسنه رسالت و صندوق کارآفرینی امید منعقد شده که بنا براین تفاهم‌نامه ها به جوانان جویای کار و نیازمند به دریافت تسهیلات، وام کم‌بهره پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله می‌توانند برای دریافت تسهیلات کم‌بهره اقدام کنند، خاطرنشان کرد: دریافت این تسهیلات در مرکز استان و ۱۳ شهرستان دیگر استان امکان پذیر بوده که در چهار حوزه فعالیت و اشتغالزایی تعریف شده است./ایرنا