کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 263942
چهارشنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
ناظر گمرکات استان کرمانشاه:

به فکر “گردشگری سلامت” در منطقه آزاد تجاری قصرشیرین باشیم

به فکر “گردشگری سلامت” در منطقه آزاد تجاری قصرشیرین باشیم

 ناظر گمرکات استان کرمانشاه معتقد است، منطقه آزاد تجاری قصرشیرین یک ظرفیت بسیار عظیم برای رونق توریسم سلامت و احداث مراکز درمانی و پزشکی در این محدوده است.

خلیل حیدری با بیان اینکه برای مناطق آزاد تجاری اهداف متعددی ترسیم شده و نباید آنها را صرفا محدود به صادرات و واردات کالا دید، گفت: یکی از مهمترین کارکردهای این مناطق ارائه خدمات در بخش‌های مختلف است.

وی با اشاره به ظرفیتی که در شهرستان قصرشیرین برای ورود گردشگران سلامت از سمت کشور عراق وجود دارد، یادآور شد: در روزهای قبل از شیوع کرونا گاهی روزانه تا ۲۰۰ نفر از استان‌های مختلف عراق و عمدتا هم از مرز پرویزخان برای دریافت خدمات پزشکی به کرمانشاه می‌آمدند.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه تاکید کرد: از آنجایی که خدمات پزشکی و درمانی یکی از نیازهای عراق است که هم به لحاظ کیفیت خدمات و هم به لحاظ قیمت مناسب می‌توانند در کشور ما از آن بهره‌مند شوند، منطقه آزاد تجاری قصرشیرین می‌تواند فعالیت قابل توجهی در این زمینه داشته باشد.

حیدری از ظرفیت خوب این منطقه برای سرمایه‌گذاری در زمینه  احداث مراکز پزشکی و پیرا پزشکی یاد کرد و ادامه داد: گاهی عراقی‌ها روزانه برای دریافت خدمات پزشکی به استان ما می‌آیند و شب برمی‌گردند که  می‌توان برای استقرار شبانه آنها نیز مراکز خدماتی را در نظر گرفت.

وی معتقداست، احداث بیمارستان و مجتمع‌های پزشکی یکی از مهمترین مواردی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند در منطقه آزاد تجاری قصرشیرین بر آن تمرکز کنند.

حیدری یکی دیگر از خدماتی که اکنون عراقی‌ها به آن علاقمند هستند را استفاده از امکانات آموزشی و تحصیلی و همچنین مراکز دانشگاهی  کرمانشاه دانست و عنوان کرد: امکان فراهم کردن زیرساخت‌های آموزشی نیز در این منطقه وجود دارد./ایسنا