کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 263958
چهارشنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
 اختلافات بین اعضای شورای شهر کرمانشاه بالا گرفته و طی روزهای اخیر بسیاری از جلسات آن به دلیل غیبت اعضا برگزار نشده و یا نیمه‌تمام رها شده است.

اختلافات شورای شهر کرمانشاه تمام می‌شود؟

اختلافات شورای شهر کرمانشاه تمام می‌شود؟

قرار بود عصر روز گذشته (۲۳ دی) در فرمانداری کرمانشاه جلسه‌ای تشکیل شود که این جلسه هم به دلیل غیبت چهار تن از اعضای شورا و نرسیدن تعداد حاضرین به حد نصاب قانونی تشکیل نشد.

حالا فرماندار کرمانشاه در مکاتبه با شورای شهر کرمانشاه از این شورا خواسته تا قبل از پایان همین ماه نسبت به تشکیل جلسه رسمی اقدام کند که باید منتظر بمانیم که این اتفاق خواهد افتاد، یا نه؟

فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه با اشاره به عدم تشکیل جلسه عصر روز گذشته(۲۳ دی) شورا در فرمانداری به دلیل غیبت برخی اعضا، گفت: این جلسه به دلیل غیبت چهار نفر از اعضای شورای شهر کرمانشاه تشکیل نشد.

رنجبر اضافه کرد: هر نوع غیبت یا ترک جلسات شورا از سوی اعضای شورای شهر تضییع حقوق عامه مردم بوده و تخلفات اعضا در این مورد باید در اولین جلسه رسمی شورا مطابق آیین نامه داخلی شوراها بررسی و به فرمانداری گزارش شود و پس از آن اقدامات قانونی شامل گزارش تخلفات به هیئت حل اختلاف شوراهای استان از طریق فرمانداری به عمل خواهد آمد.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به مکاتبه با شورای شهر برای تشکیل جلسات شورا، گفت: در این نامه که امروز(۲۴ دی)نوشته شده، از شورای شهر کرمانشاه خواسته شده تا قبل از پایان دی ماه نخستین جلسه رسمی را تشکیل داده و گزارش لوایح و طرح‌ها را منعکس کنند.

رنجبر سپس بر ضرورت تشکیل جلسات شورای شهر کرمانشاه برای رسیدگی به امور شهر تاکید کرد و ادامه داد: لوایح و طرح ها برای توسعه، عمران و آبادانی و حل مشکلات عامه مردم است و اعضای شورای شهر بر اساس عهدی که با مردم بسته‌اند موظف هستند از هر نوع فرصت سوزی و به حاشیه بردن جلسات شورای شهر اجتناب کنند.

وی ادامه داد: خدمت به مردم به ویژه در این شرایط سخت اقتصادی عبادت است و هر نوع کوتاهی ، قصور و فرصت سوزی اعضای شورای شهر گناهی نابخشودنی است.

رنجبر تصریح کرد: قطعا عملکرد اعضای شورای شهر کرمانشاه در هیئت های اجرایی و نظارت شهرستان در تایید صلاحیت کاندیداها در انتخابات آتی شورا مدنظر قرار خواهد گرفت.

“شهردار” باید در جلسات شورای شهر شرکت کند

 رنجبر در ادامه اشاره ای هم به عدم حضور شهردار کرمانشاه در جلسات شورا داشت و گفت: بارها اعلام شده شهردار باید در جلسات شورای شهری که از ایشان دعوت می شود، حضور داشته باشد و شورای شهر باید هر نوع کوتاهی در این خصوص را به فرمانداری گزارش کند./ایسنا