کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 263974
چهارشنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
 معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه

پیش‌بینی بهمن و اسفند کم بارش برای کرمانشاه

پیش‌بینی بهمن و اسفند کم بارش برای کرمانشاه

 معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به ورود سامانه ناپایدار به جو استان از اواخر وقت فردا (پنجشنبه، ۲۵ دی)، گفت: احتمال کم بارش بودن بهمن و اوایل اسفند نیز در استان وجود دارد.

علی محمد از ورود سامانه ناپایدار به جو استان از اواخر وقت فردا خبر داد و افزود: بارش‌های ناشی از این موج تمام سطح استان را به خوبی در برنمی‌گیرد و ممکن است برای خود شهر کرمانشاه بارش چندانی نداشته باشیم.

وی عمده فعالیت  این سامانه بارشی را مربوط به نواحی شمالی غربی استان دانست و عنوان کرد: منطقه اورامانات از روانسر تا تازه‌آباد و پاوه بیشتر تحت تاثیر بارش‌ها هستند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه عمده فعالیت بارشی این سیستم را مربوط به روز جمعه اعلام کرد و یادآور شد: بارش‌ها تا اواخر روز جمعه ادامه خواهد داشت و احتمال بارش برف در نواحی سردسیر نیز وجود دارد.

زورآوند با بیان اینکه بعد از خروج این موج با یک روز توقف دوباره از یکشنبه هفته آینده (۲۸ دی) بارش‌هایی را در سطح استان خواهیم داشت، تاکید کرد: این بارش‌ها به تناوب تا روز چهارشنبه نقاط مختلف استان را در برمی‌گیرد.

وی از کم بارش بودن دی ماه امسال نسبت به سال‌های گذشته هم یاد کرد و با بیان اینکه این کم بارشی احتمالا برای بهمن و اسفند هم ادامه خواهد داشت، گفت: پیش‌بینی بلندمدت نشان می‌دهد مجموع بارش سه ماه آینده( بهمن، اسفند و فروردین سال بعد) در حد نرمال است، اما همین پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد میزان بارش در دو ماه پایانی سال کمتر از نرمال و در فروردین ماه بهتر است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: البته نباید فراموش کرد صحت پیش‌بینی‌های بلندمدت بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است و امکان تغییر آن وجود دارد./ایسنا