کرمانشاه » اجتماعی » گفت و گو
کد خبر : 74150
دوشنبه - ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با هشدار به بنگاه های معاملات ملکی متخلف، گفت: این واحدها توسط دستگاه قضائی پلمب و با نصب بنر بر درب واحد صنفی به مردم معرفی می شوند.

بنگاه های معاملات ملکی متخلف پلمب می شوند

بنگاه های معاملات ملکی متخلف پلمب می شوند

نعمت الله صادقی عصر دوشنبه در جلسه ساماندهی اجاره بهای مسکن کرمانشاه که در سرسرای جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تمام ظرفیت دستگاه قضائی برای خدمت و کمک به مردم آماده است و به طور قطع با متخلفان حوزه مسکن برخوردهای لازم و قانونی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: زمانی که در هر حوزه و بخشی شاهد ایجاد یک سری التهابات کاذب هستیم عده خاصی که بیشترین منفعت را از التهاب ایجاد شده می برند پشت قضیه هستند و خط دهی می کنند تا ماجرا آن گونه که مطلوب خودشان است اتفاق بیفتد.

صادقی افزود: در جریان موضوع افزایش غیرمتعارف نرخ اجاره بهای مسکن نیز حتماً دست هایی پشت پرده قرار دارد و صاحبان چند بنگاه معاملات ملکی با هماهنگی یکدیگر نرخ های غیرمتعارف تعیین و کم کم به کل شهر سرایت می دهند.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در برخی موارد صاحبان املاک هیچ نقشی در افزایش بی رویه نرخ اجاره بهای مسکن ندارند و این بنگاه دار است که التهاب آفرینی کرده و برای کسب منافع شخصی چنین اقداماتی را صورت می دهد.

وی همچنین با اشاره به لزوم افزایش نظارت ها توسط دستگاه های مسئول، گفت: دستگاه قضائی با افراد شناسایی شده طبق قانون و با جدیت و بدون گذشت برخورد خواهد کرد.

صادقی البته این را هم اضافه کرد که رابطه بین مالک و مستاجر در رهن و اجاره منزل توافقی بوده و ۲ طرف بر سر قیمتی مشخص به تفاهم رسیده اند، که در این صورت نمی توان کاری خاصی انجام داد.

دادستان کرمانشاه گفت: برای کاهش التهاب موجود در بازار رهن و اجاره مسکن خوب است تا ائمه جمعه و جماعات و حتی رسانه ها پای کار بیایند و با آگاه کردن مردم و فرهنگ سازی زمینه ای را فراهم کنند که مالکان تحت تاثیر جو روانی ایجاد شده در جامعه اقدام به تعیین نرخ اجاره بها نکنند.

وی گفت: درآمد پائین برخی شهروندان و ناتوانی در تامین اجاره بهای پرداختی آنها را به فکر چادرنشینی انداخته که این در شان ملت بزرگ ایران و استان کرمانشاه نیست.

صادقی در پایان خواستار شناسایی بنگاه های معاملات ملکی غیرمجاز در سطح استان از سوی اتحادیه املاک و معرفی آنها به دستگاه قضائی نیز شد/ایرنا