کرمانشاه » اجتماعی » گفت و گو
کد خبر : 74650
سه شنبه - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با اشاره به توقف رشد نرخ بیکاری در این استان گفت: ۱۲۹ هزار نفر در استان کرمانشاه جویای کار هستند که برای کاهش نرخ بیکاری باید برای آنها شغل ایجاد کرد.

۱۲۹هزار نفر در استان کرمانشاه جویای کار هستند

۱۲۹هزار نفر در استان کرمانشاه جویای کار هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به امیدها برای تحقق هدف‌گذاری انجام شده در راستای کاهش نرخ بیکاری استان بیان کرد: استان کرمانشاه بیشترین نرخ بیکاری را در کشور دارد و تلاش‌‏های بسیاری همچون تدوین سند اشتغال در راستای کاهش این نرخ وجود دارد

وی با اشاره به اقدامات در حال انجام برای کاهش نرخ بیکاری در کرمانشاه گفت: تشکیل جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در شهرستان‌‏ها، جذب منابع اعتباری و تسهیلات  برای اشتغال و تشکیل جلسات منظم کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از اقدامات این اقدامات است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با بیان اینکه در سال گذشته تلاش شد که جلوی افزایش نرخ بیکاری در این استان گرفته شود افزود: در سال ۱۳۹۷ رشد بیکاری در کرمانشاه مهار شود و برنامه‌های امسال کاهش نرخ بیکاری کرمانشاه با وجود ۱۲۹ هزار جویای کار است.

عزیزی یکی از اقدامات در راستای کاهش نرخ بیکاری را فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد بیان کرد و گفت: بنگاه‌های تولیدی راکد دوباره به چرخه تولید بازگشتند و براساس آمارهای رتبه استان کرمانشاه در بهبود فضای کسب و کار بهتر شده است/تسنیم