کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 270757
شنبه - ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه

سفرهای کرمانشاه ۴۱ درصد بیشتر شد

سفرهای کرمانشاه ۴۱ درصد بیشتر شد
 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از رشد ۴۱ درصدی سفر با ناوگان حمل و نقل برون شهری استان در چهار ماهه امسال خبر داد.

فریبرز کرمی  گفت: در چهار ماهه امسال ۱۲۲ هزار سفر توسط ناوگان حمل و نقل برون شهری استان کرمانشاه انجام شده که نسبت به سال گذشته ۴۱ درصد بیشتر شده است.

وی سهم اتوبوس‌ها از این تعداد سفر را ۱۵ هزار سفر، سهم مینی‌بوس‌ها را ۲۴ هزار سفر و سهم خودروهای سورای را ۸۳ هزار سفر اعلام کرد و افزود: سفرهای اتوبوسی ۳۲ درصد، سفرهای مینی‌بوسی ۳۱ درصد و سفر با سواری ۴۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تعداد مسافرین جابجا شده توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان در چهار ماهه امسال را نیز ۸۳۳ هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: این تعداد از سال گذشته ۲۱ درصد بیشتر بوده است.

کرمی خاطرنشان کرد: طی این مدت ۲۰۱ هزار نفر توسط اتوبوس، ۳۹۱ هزار نفر توسط مینی‌بوسی و ۲۴۰ هزار نفر توسط سواری‌ جابجا شدند.

وی بیشترین رشد جابجایی مسافر را مربوط به مینی‌بوس‌ها به میزان ۳۰ درصد دانست و اضافه کرد: جابجایی مسافر با اتوبوس‌های برون شهری کرمانشاه ۱۸ درصد و جابجایی توسط خودروهای سواری ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی همچنین از فعالیت ۹۲۰ دستگاه خودرو سواری، ۸۴۱ دستگاه مینی‌بوس و ۱۹۲ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل برون شهری کرمانشاه خبر داد./ایسنا