کرمانشاه » اجتماعی » سلامت
کد خبر : 272290
شنبه - ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
وزیر بهداشت :

استانهای مرزی عاملی برای تهدید ورود ویروس به کشور/از فردا محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا در کرمانشاه برداشته شد

استانهای مرزی عاملی برای تهدید ورود ویروس به کشور/از فردا محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا در کرمانشاه برداشته شد

به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه: دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان های کرمانشاه در جمع خبرنگاران از برداشته شدن محدودیت تزریق واکسن از فردا« ۲۶ شهریور ماه» در استان کرمانشاه خبر داد.

عین اللهی افزود: کلیه افراد بالای ۱۸ سال از فردا می‌توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون جهت تزریق واکسن اقدام کنند، که اولین و مهمترین قدم در راستا سرعت بیشتر واکسیناسیون می باشد.

به گفته وزیر بهداشت : استان‌های مرزی عاملی برای تهدید ورود ویروس به کشور محسوب می‌شوند که باید واکسیناسیون هر چه سریع‌تر در این استان‌ها انجام شود.

عین الللهی امیدوار بود، استان کرمانشاه بتواند طی ۱۰ روز آینده بحث واکسیناسیون را به اتمام برساند، میزان واکسیناسیون در کرمانشاه نیز حداقل باید به دو برابر افزایش یابد، سهمیه هر استان را سرعت در تزریق واکسیناسیون مشخص می‌کند، به اندازه کافی واکسن موجود است و کمبودی در این راستا نداریم و هر استانی هر چقدر واکسن بخواهد در اختیار آنها قرار می دهیم.

وزیر بهداشت تاکیدکرد: پیگیر واردات واکسن برای افراد زیر ۱۸ سال نیز هستیم و تا دو هفته آینده واکسیناسیون افراد ۷ سال تا ۱۸ سال را انجام خواهیم داد.

این مسؤول در ادامه گفت: تعدادی واکسن برای افراد ۱۸ سال داشتیم که به افراد ۱۷ سال که قصد شرکت در کنکور را دارند، اختصاص داده ایم.

بعد از واکسیناسیون، دانشجویان، دانش‌آموزان و اولیا آنها در خصوص باز گشایی مدارس و دانشگاه ها تصمیم گیری می شود:
عین اللهی در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به خبرنگاران، گفت: واکسیناسیون دانشجویان و دانش‌آموزان و اولیا آن‌ها که به اتمام برسد در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه ها تصمیم‌گیری می شود.

عین‌اللهی انجام واکسیناسیون کامل را دلیل برای عدم رعایت پروتکل‌ها بهداشتی ندانست و تاکید کرد: مردم باید همچنان زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را داشته باشند ، واکسیناسیون با افزایش سیستم دفاعی بدن از مرگ و میر جلوگیری می کند، ویروس در محیط وجود دارد و مردم باید به زندگی با این ویروس عادت کنند./ رحمانی