برگزیده ها » کرمانشاه » اجتماعی » سلامت
کد خبر : 272548
شنبه - ۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
استاندار کرمانشاه:

مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون را بسیار جدی بگیرد

مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون را بسیار جدی بگیرد

کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع-مهندس هوشنگ بازوند گفت: برای اینکه کرمانشاه وارد پیک ششم نشود باید حتما علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم هرچه سریعتر برای واکسیناسیون اقدام کنند‌.

 استاندارکرمانشاه در نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد؛ گفت: خوشبختانه آمار بیماران بستری شده به سیر نزولی خود را ادامه می‌دهد ولی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط افراد، این روند کاهشی بسیار کند است.

وی افزود: از آغاز بحران کرونا تاکنون استان کرمانشاه ۵ پیک را پشت سر گذرانده است و با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته، سنگین ترین هزینه‌ها را در همین پیک آخر متحمل شده‌ایم.

مهندس بازوند با تاکید اینکه مردم باید هرچه سریعتر برای واکسیناسیون اقدام کنند‌ در ادامه عنوان کرد: ستاد ملی کرونا در حال تدوین مصوبه‌ای است که براساس آن ارائه برخی خدمات ضروری منوط به ارائه کارت واکسن کرونا می‌شود‌.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ودیعه اجاره مسکن‌ برای شهر کرمانشاه ۴۰ میلیون تومان و برای شهرستان‌ها ۲۵ میلیون تومان با بهره ۱۲ درصد در نظر گرفته شده که مهلت آن تا پایان آذر ماه تمدید شده است.

مدیر ارشد استان افزود: همچنین مهلت تسهیلات در نظر گرفته شده برای کسب و کارهایی که در ایام کرونا متحمل خسارت شده‌اند هم یک ماه تمدید شد و افراد می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند‌.