کرمانشاه » اجتماعی » سلامت
کد خبر : 273137
سه شنبه - 27 مهر 1400 - 11:07
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

۶۹ درصد کرمانشاهیان واکسن کرونا زده‌اند

۶۹ درصد کرمانشاهیان واکسن کرونا زده‌اند

دکتر محمودرضا مرادی با اشاره به آخرین وضعیت تزریق واکسن کرونا در استان، گفت: تاکنون ۶۹.۴ درصد جمعیت هدف استان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مرادی آمار تزریق دوز دوم واکسن کرونا را نیز بیش از ۴۲ درصد اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت تزریق روزانه ۱۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در استان داریم، گفت: متاسفانه استقبال مردم برای تزریق واکسن کرونا به این اندازه نیست و روزانه بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دوز واکسن کرونا در استان تزریق می شود.

وی از مردم خواست تا قبل از شروع پیک ششم جهت تزریق واکسن کرونا اقدام کنند و افزود: تزریق واکسن کرونا تا حدود زیادی می‌تواند از ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا بکاهد.

مرادی با بیان اینکه واکسیناسیون مهمترین عامل در کنترل بیماری است، افزود: از مردم درخواست می کنیم جهت تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و به هیچ وجه به شایعات توجه نکنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به وضعیت واکسیناسیون نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله در استان هم اشاره کرد و گفت: بیش از ۵۰ درصد نوجوانان استان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و استقبال خوبی را شاهد بوده ایم.

وی در ادامه به وضعیت کرونا در استان اشاره کرد و گفت: وضعیت بیماری کرونا در استان سیر نزولی دارد، اما به کندی صورت می گیرد و در چند روز گذشته این روند ثابت مانده است.

مرادی اظهار کرد: در بعضی از استان ها نشانه هایی از افزایش بیماری به چشم می خورد که می تواند زنگ خطری برای استان و ورود به پیک ششم باشد./ایسنا