برگزیده ها » کرمانشاه » ورزشی
کد خبر : 2885
دوشنبه - 27 آذر 1396 - 10:06
طلوع بررسی می‌کند؛

مراجع مجوز ورود زنان به استادیوم را مشروط به تفکیک جایگاه زنان و مردان کردند / عملکرد وزارت ورزش برای تحقق این آرزو دخیل است

مراجع مجوز ورود زنان به استادیوم را مشروط به تفکیک جایگاه زنان و مردان کردند / عملکرد وزارت ورزش برای تحقق این آرزو دخیل است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طلوع، سال‌هاست که ممنوعیت ورود زنان ایرانی به استادیوم بحث داغ محافل شده و موضع گیری های متفاوتی را در پی داشته است.

هرچند که گروه‌های مدافع حقوق زنان در برهه‌های مختلف تلاش بسیاری برای مجوز ورود زنان به استادیوم ها کرده اند اما این مسئله انتقادات و مخالفت‌های زیادی را به دنبال داشته است.

 فاطمه ذوالقدر نماینده مردم در مجلس با اشاره به دیدگاه مراجع عظام نسبت به حضور زنان در استادیوم یادآورشد: مراجع معتقدند ورود زنان به استادیوم به خودی خود اشکال شرعی ندارد، اما در مصادیق باید مورد بررسی قرار بگیرد، البته بر این مهم نیز اشاره شد که به شرط تفکیک جایگاه زنان و مردان این موضوع قابل بررسی خواهد بود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون تحقق این امر در گروی عملکرد وزارت ورزش در تامین زیرساخت‌ها و آئین‌نامه‌هایی است که باید تدوین کند، تا در پی آن به‌طور آزمایشی ورود زنان در چند جلسه به استادیوم مورد بررسی قرار بگیرد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، با یادآوری اینکه سفر اعضای فراکسیون زنان به استان قم به‌منظور تعامل دائمی با مراجع عظام تداوم خواهد داشت، تصریح کرد: اعضای فراکسیون زنان بعد از این سفرهایی را به طور مستمر در جهت تعامل بیشتر با مراجع عظام به استان قم خواهند داشت، چراکه این امر موجب تسهیل روند تصویب طرح‌ها و لوایحی می‌شود، که ممکن است در روند قانونگذاری از نظر احکام شرع با مشکلاتی مواجه شوند.