برگزیده ها » کرمانشاه » اجتماعی » گفت و گو
کد خبر : 7391
دوشنبه - 31 اردیبهشت 1397 - 12:18
رئیس اتحادیه قنادان استان کرمانشاه:

نرخ مصوب زولبیا بامیه در ماه رمضان ۱۲۰هزار ریال است

نرخ مصوب زولبیا بامیه در ماه رمضان ۱۲۰هزار ریال است

محمدرضا ناصری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری طلوع کرمانشاه، اظهار داشت: همچنین قیمت هرکیلو زولبیا بامیه درجه دو به میزان ۱۰۰هزار ریال عنوان شده است. 

وی با تاکید براینکه نظارت کامل بر رعایت مسایل بهداشتی به ویژه در ماه رمضان بر واحدهای صنفی مربوطه اعمال می شود، اظهار داشت: این واحدها توسط بازرسان اتاق اصناف، مرکز بهداشت و غذا و دارو به صورت مستمر رصد می شوند. 

رییس اتحادیه قنادان استان با تاکید براینکه زولبیا بامیه در واحدهای صنفی مجوزدار در شرایط بهداشتی و تنها در روغن مخصوص سرخ کردنی پخته می شود، ادامه داد: مصرف کنندگان برای تهیه این شیرینی باید تنها به واحدهای صنفی دارای پروانه کسب مراجعه کنند. 

ناصری در خصوص چرایی رنگی شدن بامیه در برخی از واحدهای صنفی، ادامه داد: رنگی بودن بامیه تنها به دلیل شهد بیشتر است و مشکلی از لحاظ بهداشتی ندارد. 

وی از وجود ۱۸۰ قنادی در استان خبر داد و گفت: از این میزان نزدیک به ۸۰ واحد درجه یک و ۱۰۰ واحد صنفی دیگر درجه دو می باشد. 

ناصری افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده کالاهایی که پس از ارسال کد ۱۰ رقمی منحصر به فرد در زیر نشان استاندارد روی بسته ‌بندی کالا به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ اعتبار آن‌ها مورد تائید قرار نگرفت یا فاقد علامت استاندارد بودند، اداره کل استاندارد را از طریق تلفن گویای ۱۵۱۷ در جریان قرار دهند. 

 

گفتگو از شهلا رستمی