وی در ادامه تصریح کرد: حدود دو هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد و از سوی دیگر  سرمایه هم جریان سیالی است که باید موانع سر راه آن را برداریم، بنابراین می توانیم از این رقم بالای نقدینگی سرمایه خوبی را برای استان بیاوریم. 
 
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به تقارن روز خبرنگار در مرداد ماه و برخی از رویدادهای مهم تاریخی کرمانشاه در این ماه اشاره کرد و گفت: بخش عمده ای از وقایع تاریخی کرمانشاه همچون عملیات غرورآفرین مرصاد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به کشور و روز مقاومت پاوه در مردادماه رقم خورده است. 
 
وی تاکید کرد: اگر مقام معظم رهبری کرمانشاه را سینه ستبر و چهره زیبای اسلامی ایران می دانند، برگرفته از همین شناسنامه و وقایع در این استان است. 
 
بازوند باتاکید براینکه رسانه های کرمانشاه این چهره زیبای ایران اسلامی را نه تنها در سطح داخل بلکه در خارج از کشور نیز معرفی کنند، اعلام کرد: مقام معظم رهبری برای کمتر استانی این فرمایشات را عنوان کرده اند، بنابراین شایسته است که از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم. 
 
وی بر لزوم انعکاس اخبار مثبت و امیدوار کننده از استان توسط رسانه ها تاکید کرد و گفت: رسانه ها یار واقعی توسعه استان هستند و اگر آنها نباشند سرعت توسعه استان چندان نخواهد بود. 
 
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اهمیت انتشار اخبار  واقعی، یادآورشد: امیدواریم زمانی که خبری تصادفی به رسانه ها می رسد آن را بدون تجزیه و تجلیل کار نکنند. 
 
وی افزود: همچنین رسانه ها باید در هر حوزه ای خبرنگاران تخصصی خود را داشته باشند تا شاهد ارتقاء سطح رسانه ها و تاثیر آن بر حوزه های مختلف استان باشیم. 
 
بازوند بی طرفی را یکی از رسالت های مهم خبرنگاران دانست و گفت: معتقدیم خبرنگاران باید در نقل وقایع استان بی طرف باشند، اما نسبت به حفظ منافع مردم و اجتماع هم متعهد باشند. همچنین نقدهای واقع بینانه و منصفانه در کنار بیان عملکردهای مثبت قرار گیرد. 
 
وی در بخش پایانی سخنانش به برخی از انتقادات و مطالبات رسانه های استان از مسئولین در مراسم روز خبرنگار اشاره کرد و گفت: مطالبات درستی از سوی نمایندگان خبرنگاران در مراسم امشب مطرح شد که امیدواریم با حضور مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این مطالبات دسته بندی و برای رفع آنها اقدام شود تا شاهد حضور پررنگ تر رسانه ها در توسعه استان باشیم/ایسنا