رئیس اداره روابط عمومی دانشگاه رازی کرمانشاه در ادامه در تشریح مشخصات فنی دانشکده برق و کامپیوتر این دانشگاه گفت: مساحت این دانشکده به عنوان مرحله دوم دانشکده فنی و مهندسی در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۲۰۰ متر مربع و با ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.
او گفت: برای ساخت دانشکده علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه رازی به مساحت پنج هزار و ۲۵۰ متر مربع، هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی اظهار داشت: وزیر علوم در ادامه این سفر با روسا و معاونان دانشگاه های استان در محل دانشگاه صنعتی کرمانشاه دیدار می کند.
دیدار وزیر علوم با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، برنامه پایانی سفر یکروزه دکتر غلامی است.
دانشگاه رازی در بهمن ماه سال ۱۳۵۱ در شهر کرمانشاه با عنوان دانشکده علوم توسط شادروان دکتر عبدالعلی گویا شروع به فعالیت کرد. این مرکز در سال ۱۳۵۳ به دانشگاه رازی تغییر نام یافت.
در شروع سال تحصیلی در سال ۱۳۵۲-۱۳۵۱ دانشکده علوم با پذیرش ۲۰۰ دانشجو در چهار رشته فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی فعالیت خود را شروع کرد.
پس از انقلاب شکوهمند اسلامی و با توجه به اهداف متعالی انقلاب مبنی بر توسعه فرهنگی- اجتماعی مناطق محروم با راه اندازی دانشکده تربیت دبیر سنندج و دانشکده دامپروری ایلام ارتقا یافت. در سال ۱۳۷۰ دانشکده تربیت دبیر سنندج به دانشگاه کردستان و دانشکده دامپروری ایلام به دانشگاه ایلام تبدیل و از دانشگاه رازی منفک شدند.
دانشگاه رازی اکنون ۱۰ دانشکده و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دارد و با بهره گیری از دانش و تخصص ۱۰ استاد، ۴۹ دانشیار، ۲۵۰استادیار، ۴۶مربی، و جمعا ۳۵۵ عضو هیات علمی در ۳۹ گروه آموزشی و ۱۲ هزار و ۳۴۷ نفر دانشجو در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به فعالیت خود ادامه می دهد./ایرنا