امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه برگزاری جشنواره میوه های بهشتی در شهرستان دالاهو را در راستای برندسازی گردشگری در منطقه تفریحی توریستی ریجاب دانست و گفت: این شهرستان به لحاظ میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جایگاه کم نظیری در استان برخوردار است.

وی بابیان اینکه پرونده ثبت ملی دالاهو دو هفته پیش در شورای کمیته ثبت ملی سازمان میراث فرهنگی مطرح و بصورت مشروط نیز پذیرفته شد، عنوان کرد: یک سال فرصت داریم تا اقداماتی همچون ساخت المان‌ها، برپایی جشنواره‌ها و … انجام شود تا این اتفاق نهایی شود.
 
مدیر کل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: همچنین استانداردسازی چاقوی کرند به عنوان یکی از برندهای صنایع دستی استان در دست اقدام است.

وی از آمادگی برای احداث یک بازارچه دائمی صنایع  دستی در این شهرستان خبر داد و گفت: اگر مسئولان شهرستان دالاهو زمینی در اختیار ما قرار دهند، بازارچه دائمی برای صنعتگران شهرستان احداث می شود.
 
قادری یادآورشد: دالاهو به‌لحاظ جاذبه های گردشگری از ظرفیت بی نظیری برخوردار است که باید به جایگاه اصلی خود باز گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه می‌خواهیم رویداد میوه های بهشتی ریجاب را به عنوان بخشی از تقویم سالانه هرسال برگزار کنیم، گفت: باید رویدادهای ملی و محلی برگزار کنیم که برای رویداد جهانی ۲۰۲۰ آماده شویم و جشنواره میوه های بهشتی ریجاب نیز در همین راستا است/ایسنا