حسن عزیزی در گفت‌وگویی اظهار داشت: ۶۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات زلزله به اشتغال‌زایی در این مناطق اختصاص دارد که حدود ۳۰۰ میلیار تومان تخصیص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با اشاره به زلزله‌ای که سال گذشته در غرب استان اتفاق افتاد، گفت: به ۹ شهرستان و دو بخش کوزران و ماهیدشت اعتباراتی با پیگیری استاندار کرمانشاه از محل اعتبارات زلزله‌زده اختصاص یافته که ویژه مردم این مناطق است.

عزیزی افزود: دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری کرمانشاه برای پیگیری جذب تسهیلات اشتغال‌زایی مناطق زلزله‌زده تلاش کرده که شهرستان سرپل‌ذهاب در جذب تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری رتبه اول شهرستان‌های تابعه استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین جذب در حوزه اشتغال زلزله مربوط به شهرستان سرپل‌ذهاب بوده است، خاطرنشان کرد: حدود ۵۹ میلیارد تومان برای ایجاد ۱۶۱۶ فرصت شغلی در این منطقه هزینه شده است.

وی در مورد شرایط جذب تسهیلات اشتغال ویژه مناطق زلزله‌زده، گفت: هیچ محدودیت سرمایه‌ای برای این تسهیلات وجود ندارد و تمام واحدهای اقتصادی آسیب دیده و واحدهای ایجادی در مناطق شهری و روستایی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: ۱۷۶ میلیارد و ۴۰۲ میلیون تومان سهمیه جهت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر به استان کرمانشاه ابلاغ شده که از این میزان ۶۶۸ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان جهت اجرای ۲۴۱۶ طرح پیش‌ پذیرش شده است/تسنیم