سفرهای دربستی خارج از برنامه اربعین ممنوع است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از ممنوعیت سرویس‌های دربستی این استان به مناطق مختلف کشور خبرداد و گفت: در طول ایام اربعین و تا زمان بازگشت زائران هرگونه سفر دربستی و خارج از برنامه اربعین ممنوع است.

فریبرز کرمی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه هرگونه سفر دربستی و خارج از برنامه اربعین حمل و نقل در استان کرمانشاه ممنوع است اظهار داشت: در این اربعین و تا زمان بازگشت زائران تمامی ناوگان توسط سیستم الکترونیک رصد می‌شوند و باید در خدمت زائران باشند.

وی با اشاره به اینکه تمامی ناوگان حمل و نقل برای گشت‌زنی در مسیر بزرگراه کربلا بسیج شده‌اند عنوان کرد: راهدارخانه های سطح استان به امکانات لازم تجهیز شده‌اند  تا در صورت لزوم زائران در آنجا اسکان موقت داشته باشند.

کرمی بیان کرد: با وجود اینکه تمامی ناوگان برای حمل و نقل زائران به کار برده شده اما با توجه به اینکه حجم بالای تعداد زائران طی سه روز قصد بازگشت به کشور را دارند ممکن است به دلیل ظرفیت محدود ناوگان وقفه‌ای در جابه‌جایی‌ها ایجاد شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: مسیرهای بحرانی و مسیرهای رکود مسافر شناسایی و تمامی ناوگان به مسیرهای بحرانی انتقال داده شده است و بنابراین مسافران باید از عجله پرهیز و از فضای اسکان آماده شده استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های حمل و نقل به طور معمول دو تا سه روز بعد از اربعین ادامه دارد افزود: در اربعین سال گذشته دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از کشور خارج شدند و امسال ۱۵ درصد افزایش یافته است و با توجه به اینکه استان کرمانشاه پل ارتباطی کل کشور با مرز مهران است شاهد تردد حجم بالایی از مسافر است/تسنیم