این روزها که باران‌ها پاییزی رنگ و بوی تازه‌ای به شهرهای مختلف استان کرمانشده داده و حتی اولین برف پاییزی هم در برخی مناطق سردسیر استان بر زمین نشسته است، برخی رانندگان با بی‌احتیاطی حوادث ناگواری را برای خود و دیگران رقم می‌زنند.

بارش باران و برف موجب لغزنده شدن محورهای مواصلاتی استان شده و علی رغم تمام هشدارها برای رعایت نکات ایمنی رانندگی در روزهای بارانی باز هم شاهد حوادث تاسف‌باری هستیم که موجب کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان شده است.

تنها در روز گذشته چندین مورد تصادف از سوی هلال‌احمر استان اعلام شد که یکی از آنها واژگونی خودروی پراید در محور صحنه – سنقر و سقوط آن به دره بود که در این حادثه دو نفر مصدوم شدند؛ در حادثه‌ای دیگر یک کامیون در محور جوانرود -روانسر واژگون شد که در این حادثه هم یک نفر مصدوم شد.

همچنین شب گذشته هم در محور اسلام‌آبادغرب – دالاهو برخورد دو دستگاه خودروی پژو ۶ نفر مصدوم شدند؛ همچنین دو روز پیش نیز بی‌احتیاطی راننده یک خودرو خاور به لغزندگی جاده منجر به یک تصادف زنجیره‌ای در محور اسلام‌آبادغرب به کرمانشاه شد.

توصیه‌هایی برای رانندگی در روزهای بارانی

سرهنگ فضل‌الله شیری، رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه در این خصوص  گفت: لازم است رانندگان به ویژه در روزهای بارانی احتیاط را سرلوحه کار خود قرار داده و با سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب رانندگی کنند.وز پیش نیز

وی افزود: زمانی که سطح راهها لغزنده است نسبت به زمانی که سطح راه خشک است رانندگی مشکلتر بوده، که علت اصلی آن کاهش ضریب اصطحکاک سطح راهها با چرخ‌های وسیله نقلیه است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه ادامه داد: در شرایط بارندگی به علت نشستن قطرات باران بر روی شیشه های خودرو به ویژه شیشه های اطراف، دید رانندگی به اطراف و بعضا جلو کاهش پیدا می کند که این برای رانندگی درشهر به خاطر وجود عابران پیاده که در عرض و یا طول معابر بصورت همسطح عبور می کنند بسیار خطرناک و آنها را دچار تاخیر در رویت می کند.

سرهنگ شیری بیان داشت: رانندگان در شرایط بارانی سعی کنند از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری و سعی کنند رعایت فاصله طولی را داشته باشند تا در مواقع عکس العمل فاصله طولی مناسب در اختیار راننده باشد/مهر