‏سلیمانی همچنین گفت: امسال با توجه به راه اندازی سامانه سپند ضمن الزام ثبت نام شرکتهای حمل ونقل عمومی درون شهری و رانندگان متقاضی حوزه سرویس مدارس ،اولیاء نیز می‌توانند باثبت نام در این سامانه کنترل زمان و مسیر رفت و برگشت دانش آموز خود را رصد نمایند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه ادامه داد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس تحت پوشش شرکتهای تائید شده توسط سازمان تاکسیرانی، باید ضمن رعایت ظرفیت خودرو مطابق با کارت خودرو ،دارای برچسب و کارت سرویس مدارس که مبین طی مراحل لازم تعیین صلاحیت است، باشند.

سلیمانی با بیان اینکه ،مسیر های مذکور از درب منزل تا آموزشگاه و بالعکس رفت و برگشت یک مسیر محسوب می شود.تصریح کرد: برای مسافتهای بیشتر از ۱۵کیلومتر برای خودروهای سواری به ازای هر کیلومتر اضافه مبلغ ۱۱هزارتومان ، برای خودرو ون،۸هزارتومان و برای مینی بوس ۶هزارتومان اضافه دریافت میشود .

سلیمانی تأکید کرد: اکیپ های نظارتی سرویس مدارس به صورت مستمر تا پایان سال تحصیلی بر این سرویس ها نظارت دارند.

وی افزود: عملکرد رانندگان سرویس مدارس نه فقط از سوی سازمان و پلیس، بلکه از سوی خانواده‌ها نیز زیر ذره‌بین است و والدین می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عملکرد رانندگان سرویس مدارس، موضوع را با شماره تلفن ۳۸۲۵۷۹۱۰ ستاد ساماندهی سرویس مدارس در میان بگذارند و یا به انجمن اولیا و مربیان منطقه اطلاع دهند.