قباد عبدی در گفت‌وگو با طلوع کرمانشاه، اظهار داشت: فعالیت حرفه‌ای در رشته پرورش اندام را از سال ۸۰ شروع کردم و در حال حاضر ۵۲ مدال داخلی و عناوین متعدد جهانی را در کارنامه ورزشی خود دارم

وی در ادامه بیان کرد: چند سالی است که در حوزه باشگاه‌داری فعالیت دارم و ورزشکاران زیادی را در استان کرمانشاه و نیز در دیگر مناطق تربیت نمودم.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه استعدادهای زیادی در ورزش پرورش اندام دارد، گفت: یکی از مزیّت‌ها و پتانسیل‌های موجود این است که کُردها از ژنتیک بسیار خوبی برخورداراند و می‌توان گفت ۵۰ درصد ظرفیت لازم را برای پیشرفت در این ورزش دارند و ۵۰ درصد دیگر نیاز به تلاش خود افراد بستگی دارد.

عبدی اظهار کرد: متاسفانه در کرمانشاه با وجود ورزشکاران شایسته و پرتوان اما امکانات ورزشی به اندازه کافی وجود ندارد و ورزشکار اگر بخواهد پیشرفت کند باید از جیب هزینه کند و متاسفانه شایسته سالاری نیز مطرح نیست.

وی افزود: متأسفانه شرایط نامناسب اقتصادی در کرمانشاه باعث شده تا حتی ورزشکاران حرفه‌ای امکان حضور در رقابت‌های برون مرزی را نداشته باشند.

قهرمان پرورش اندام جهان گفت: یکی از مهم‌ترین من راه اندازی باشگاه حرفه‌ای و بزرگ پرورش اندام در کرمانشاه بود اما متاسفانه این امکان فراهم نشد و با توجه به شرایطی که در کرمانشاه بود دلسردی نسبت برای این کار ایجاد شد.

عبدی، پرورش اندام را ورزشی بسیار پُرهزینه ونیازمند به حمایت مالی و اسپانسر دانست و گفت: بعد از آمریکا بیشترین استعدادهای بدنسازی در ایران است و در استان کرمانشاه این پتانسیل به صورت فوق‌العاده وجود دارد.

وی بیان کرد: باید دیدگاه حرفه‌ای به ورزش بدنسازی داشته باشیم متاسفانه شرایط این ورزش در ایران حتی از افغانستان و قرقیزستان نیز پایین‌تر است، به عنوان مثال یکی از مشکلات این است که کشورهای دیگر برای مسابقات برون مرزی پرواز مستیقیم دارند اما ما باید ۴ بار پرواز داشته باشم.

عبدی حمایت رسانه‌ها و فرهنگ سازی برای توجه به ورزش پرورش اندام و بدنسازی را بسیار حائز اهمیت دانست.