امیری با بیان اینکه مسائل سیاسی در کار شورا دخیل نیست، گفت: برخی به خاطر مسائل سیاسی و جناحی به شهردار منتخب حمله می‌کنند، اما شورای شهر پرونده کاری را مدنظر دارد.رییس شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه حکم شهردار شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر باید به تایید وزیر کشور برسد گفت: در حال حاضر منتظر صدور حکم آقای طلوعی به عنوان شهردار کرمانشاه هستیم

غلامرضا امیری  با اشاره به قانونی بودن انتخاب شهردار کرمانشاه، گفت: شورای شهر بر اساس قانون سه ماه برای انتخاب شهردار فرصت دارد، اما با پایان گرفتن این مهلت قانونی و به نتیجه نرسیدن، باز هم راه‌های قانونی دیگری پیش پای شورای شهر قرار داده شده است.وی افزود: بعد از پایان گرفتن این مهلت و بحث ورود هیات حل اختلاف به موضوع، در نهایت اعضا با درخواست جلسه فوق العاده و با حضور بیش از دو سوم اعضا(هشت نفر)، سعید طلوعی را به عنوان شهردار کرمانشاه انتخاب کردند.

امیری تصریح کرد: دوره‌های قبل هم موارد اینچنینی داشته‌ایم و بعضا سرپرست برای شش ماه در سمت خود باقی مانده است. دربرخی شهرهای دیگر هم این وضعیت رخ داده و حضور سرپرست تا ۹ ماه هم به طول انجامیده است.

امیری به کارنامه کاری طلوعی اشاره کرد و افزود: ایشان مدت بیش از ۱۰ سال شهردار مناطق مختلف تهران بوده‌ و برای چندین دوره هم به عنوان شهردار نمونه مناطق معرفی شده‌اند.

امیری با تاکید بر اینکه هیچ پشت پرده‌ای درانتخاب شهردار جدید وجود ندارد، گفت: شورای شهر در اتاق شیشه‌ای قرار دارد و تمام اختلافات و اتفاقات درون آن رسانه‌ای می‌شود. این اختلاف نظرها کاملا طبیعی است و مفهوم دموکراسی و شورا هم همین وجود تضارب آرا است که می تواند توسعه بخش باشد.

وی یادآور شد: انتخاب شهردار همیشه در همه شهرها محل اختلاف اعضای شورای شهر بوده و هست و این امر کاملا طبیعی است. مهم این است که اعضا در نهایت به انتخاب گزینه اصلح برسند و ما در این زمینه همه تلاشمان را بکار گرفتیم.

رییس شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه حکم شهردار شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر باید به تایید وزیر کشور برسد گفت: در حال حاضر منتظر صدور حکم آقای طلوعی به عنوان شهردار کرمانشاه هستیم./ایسنا