این مقام مسئول، ارزیابی،آزمون و نمونه‌برداری را شرط تمدید پروانه برای واحدهای تولیدی عنوان کرد و افزود: در سال جاری ۵۱۰ مورد نمونه‌برداری و آزمون را از واحدهای تولیدی انجام داده‌ایم تا مصرف‌کننده از لحاظ کمی و کیفی به فرآورده‌های تولیدشده اطمینان داشته باشد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه، عملکرد این اداره را در جریان زلزله کرمانشاه بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: بعد از زلزله چهار هزار و ۹۰۰ بازرسی از مصالح ساختمانی و ۷۵۰ مورد نمونه‌برداری و آزمون از مصالح ساختمانی که بیشترین استفاده را دارند، انجام شده است.

وی از پلمب ۸۴ واحد تولیدی مصالح ساختمانی بعد از زلزله سال ۹۶ خبر داد و افزود: از این تعداد ۴۰ واحد بسته شده، دوباره به چرخه تولید بازگشت و یا در حال کسب پروانه تولید است که نتیجه این اقدام ها این است که ساختمان‌های بازسازی شده اکنون مقاومت خوبی در برابر زلزله از خود نشان می‌دهند.

نیازی، ۱۵ هزار بازرسی از آسانسورهای سطح استان، صدور ۶۶۰ مورد تاییدیه ایمنی آسانسور برای ساختمان‌ها، صدور ۳۲۰ مورد تاییدیه ایمنی آسانسور برای مسکن مهر، صدور تاییدیه ایمنی آسانسور برای ۴۵ دستگاه دولتی و دانشگاه‌ها، توقیف و جمع‌آوری ۱۵ برند غیراستاندارد ایزوبام و چهار هزار بازرسی از شهربازی ها، پارک محله و زمین‌های بازی و صدور ۳۰۰ تاییدیه برای آنها را بخشی از خدمات اداره‌کل استاندارد استان کرمانشاه برای حفظ سلامت و ایمنی مردم عنوان کرد.

محمودرضا نیازی در پایان از مردم خواست تا هنگام خرید کالا حتما به نشان استاندارد و کد ۱۰ رقمی مندرج روی کالا دقت کنند و در مواردی که به استاندارد بودن کالا شک دارند، کد ۱۰ رقمی را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال و یا با شماره تلفن ۱۵۱۷ تماس بگیرند تا از اصالت استاندارد کالای موردنظر اطمینان حاصل کنند/ایرنا