فضل‌الله رنجبر در گفت وگویی اظهار داشت: باوجود ممنوعیت خرید و فروش مواد مخدر و مجازات‌های سنگین وضع شده برای این اقدام، در بعضی از مناطق شهر کرمانشاه توزیعکنندگان مواد مخدر اقدام به توزیع می‌کنند.

فرماندار شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه پاکسازی و ناامن‌سازی مناطق آلوده در کرمانشاه یک امر مقطعی نیست و با جدیت ادامه خواهد داشت، گفت: از مردم درخواست می‌شود که محلات آلوده و کسب‌های غیرمجاز را به پلیس اطلاع دهند.

رنجبر با اشاره به عزم جدی دادستان و نیروی انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر در استان کرمانشاه، گفت: در هفته گذشته نیز ۱۳ مرکز خرده‌فروشی مواد مخدر در کرمانشاه پلمپ شد و نیروی انتظامی مصمم است که با جدیت نسبت به تعطیل کردن محلات خرده‌فروش مواد مخدر در نقاط مختلف شهر به ویژه محلات حاشیه‌نشین اقدام کند.

فرماندار کرمانشاه در مورد وضعیت اردوگاه نگهداری از معتادان گفت: وضعیت اردوگاه چشمه سفید به‌عنوان محل نگهداری متکدیان و معتادان متجاهر نسبت به گذشته تا حدودی بهتر شده و اقداماتی در زمینه ساماندهی فضای سبز، زیباسازی، رنگ‌آمیزی انجام شده است.

رنجبر با بیان اینکه قرار بر این شد که اقدامات فرهنگی و آموزشی بیشتری در این اردوگاه انجام شود، عنوان کرد: براساس مصوبه‌ای قرار بر این شده که سه روز در هفته نمایندگان دستگاه‌های ذیربط به منظور اجرای طرح غربالگری در اردوگاه چشمه سفید حضور پیدا کنند.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه وضعیت بهداشتی اردوگاه نسبت به گذشته تا حدودی بهتر شده است افزود: اما تا نقطه ایده‌آل هنوز فاصله زیادی داریم و انتظار داریم مسئولان ارشاد و تبلیغات اسلامی در این مناطق ورود و اقدامات فرهنگی مناسبی را ارائه دهند.

رنجبر یکی از راه‌های مقابله با خرده‌فروشی مواد مخدر را توانمندسازی محلات حاشیه‌ای دانست و گفت: در ۱۰ محله حاشیه‌نشین کرمانشاه پنج دفتر تسهیل‌گری اجتماعی با همکاری استانداری راه‌اندازی شده است و اطلاعات افراد محلی در حال جمع‌آوری است تا این افراد برای مشارکت در اجرای طرح‌های عمرانی، خدماتی، فرهنگی و مذهبی آماده شوند.

وی با بیان اینکه در محله آقاجان نیز حدود ۵ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌ها هزینه شده است، بیان کرد: ساخت پل عابر پیاده، تعمیر کوچه و خیابان، احداث کلانتری در منطقه شاطرآباد و اصلاح شبکه آب و برق برخی در مناطق حاشیه‌نشین از جمله برخی از اقدامات انجام شده است/تسنیم