علی سروش در گفت‌وگویی اظهار داشت: نخستین کنگره ملی قلب و ورزش در دو زمینه بسیار مهم بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و بیماری‌های انسداد مزمن عروق از ۲۲ تا ۲۴ آذرماه در بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه برگزار می‌شود.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) کرمانشاه عنوان کرد: درمان بیماری‌های مادرزادی قلب و خدمات درمانی در این حوزه که اخیراً به همت پزشکان مجرب ایرانی از طریق غیر جراحی انجام می‌شود موضوع اساسی گزارش‌ها و سخنرانی‌های کنگره ملی قلب و ورزش خواهد بود.

سروش با بیان اینکه اهمیت دیگر این کنگره وجود جنبه‌های آموزشی آن برای پزشکان جوان ایرانی است، عنوان کرد: این کنگره زمینه‌سازی برای انجام مطالعات جامع با توجه به اهمیت اصلاح سبک زندگی و نیز اصلاح فاکتورهای خطر قابل کنترل در بیماری‌های مزمن غیرقابل انتقال به‌ویژه بیماری‌های قلبی و عروقی برگزار خواهد شد.

سروش با بیان اینکه تاکنون افراد زیادی برای حضور در این کنگره ثبت نام کرده‌اند، گفت: زمان ارسال مقالات تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه چهاردهم آذرماه به سامانه آموزش بیمارستان امام رضا(ع) امکان‌پذیر است و امیدواریم برنامه‌های کنگره برای همه شرکت کنندگان قابل استفاده باشد.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) با بیان اینکه علت اصلی مرگ در ایران بیماری‌های قلب و عروق است، افزود: روزانه ۳۰۰ نفر در ایران بر اثر عوارض قلبی فوت می‌کنند و این در حالی است که شیوه زندگی مردم، ریسک بروز این بیماری را به حداکثر رسانده است/ تسنیم