کاهش تولید روزانه ایران خودرو صحنه؛ ایران خوردو همچنان با کمبود قطعات مواجه است

 

محمد ملکی با اشاره به کاهش تولید ایران خودرو صحنه اظهار داشت: ظرفیت تولید روزانه ایران خودرو صحنه در گذشته ۱۲۰ دستگاه و در سال ۳۰ هزار دستگاه بود که اکنون همزمان با مرکز و براساس سیاست‌ها کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه قیمت‌گذاری خودرو‌ها از طریق مرکز اعلام می‌شود و استان هیچ دخالتی در تعیین قیمت ندارد عنوان کرد: قیمت خودرو توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تعیین می‌شود و در این زمینه ایران خودرو تابع دولت است.

ملکی با بیان اینکه ایران خودروی صحنه همچنان با کمبود قطعات مواجه است گفت: ایران خودروی صحنه به طور مستقیم با هیچ سازنده قطعاتی ارتباط ندارد و تمام قطعات از طریق شرکت «آپکو» وابسته به ایران خودرو تأمین و برای استان‌ها ارسال می‌شود.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو کرمانشاه  در گفت و گو با ذاکر نیوز بیان کرد: چنانچه قطعه مورد نظر کارخانه در استان تولید شود به طور قطع از داخل استان تأمین می‌شود اما با توجه به اینکه حجم قطعات بسیار بالا است به طور قطع امکان تولید تمام قطعات در استان وجود ندارد.

وی افزود: بخشی از قطعات که در استان تولید می‌شود و مورد تأیید ایران خودرو و در لیست تأمین‌کنندگان قطعات باشد از داخل استان خریداری می‌شود اما بخشی دیگر از سایر استان‌ها تأمین می‌شود.

ملکی با اشاره به پیگیری طرح توسعه ایران خودروی کرمانشاه عنوان کرد: بعد از افتتاح ایران خودروی صحنه ابتدا مرحله آزمایشی و در مرحله بعد عملیات تولید به صورت کامل اجرا شد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو کرمانشاه با بیان اینکه پژو پارس به طور انحصاری در کرمانشاه تولید می‌شود گفت: اکنون در کارخانه ایران خودروی صحنه دو نوع پژو پارس اتوماتیک و LX تولید می‌شود