به گزارش طلوع به نقل از روابط عمومی پتروشیمی کرمانشاه، مراسم «روز جهانی استاندارد» با حضور دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری، دکتر شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و سایر مقامات ارشد جمهوری اسلامی، در سالن اجلاس سران در تهران برگزار گردید.

در این بزرگداشت؛ از واحدهای منتخب تولیدی و مدیران کنترل کیفیت نمونه و برگزیدگان سایر حوزه های مرتبط با استاندارد با حضور مقامات ارشد دولتی قدردانی شد.

مهندس درکه مدیر کنترل کیفیت شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با کسب عنوان مدیر کنترل کیفیت نمونه کشوری، در این همایش حضور یافت و لوح تقدیر و تندیس خود را از دکتر شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت دریافت نمود.

انتخاب برگزیدگان این همایش، طی ارزیابی‌های تخصصی و ارائه مدارک و مستندات مرتبط با مدیریت کنترل کیفیت و بررسی عملکرد سالیانه افراد صورت گرفت که در نهایت تنها تعداد معدودی از مدیران در حوزه کنترل کیفیت در سطح کشور به عنوان برگزیدگان ملی استاندارد و مدیران کنترل کیفیت نمونه کشوری انتخاب گردیدند.

محور اصلی این همایش؛ سخنرانی معاون اول رئیس جمهوری، وزیر صنعت و معدن و همچنین رئیس سازمان ملی استاندارد بود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: توسعه به معنای ارتقاء کیفیت زندگی آحاد ملت است، اگر بهره وری در تصمیم گیری سازمان‌ها و بخش‌های مختلف اعم از صنعت، کشاورزی، پژوهش آموزش و پرورش بالا برود به استاندارد بالا می‌رسیم.

وی افزود: استاندارد باید برهمه عرصه‌ها از جمله سیاست و اقتصاد تسری پیدا کند و مردم بدانند خروجی فعالیت ما در بهبود زندگی آنها تعیین کننده است. به کمک استاندارد باید به سمت جهانی شدن حرکت کنیم و با تولید کالای با کیفیت در بازارهای بین المللی حضور یابیم.

همچنین محمد شریعتمداری وزیر صنعت و معدن و تجارت در این همایش عنوان کرد: استانداردهای تدوین شده کف استاندارد و کیفیت است و همه کالاها باید با استاندارد تولید و عرضه شوند و همه بنگاه‌ها باید به استاندارد همت گمارند.

در ادامه مراسم؛ نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد تمرکز خود را در حوزه ملی و بین المللی بر کیفیت کالا و خدمات قرار داده است، اظهار داشت: بند ۲۴ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که نگرانی مقام معظم رهبری در رابطه با توسعه پوشش استاندارد به کلیه کالاها و خدمات بود مد نظر قرار گرفته و علاوه بر استانداردهای اجباری که از قبل وجود داشت استانداردهای تشویقی و توسعه استاندارد به سایر کالاها و خدمات ، در مسیر خود قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش؛ از روز جهانی استاندارد در سال ۱۳۹۵ تا امروز موفقیت های فراوانی در حوزه‌های تدوین و تجدیدنظر در استانداردها، ارزیابی انطباق، تایید صلاحیت و اندازه شناسی، هم در داخل و هم در عرصه بین المللی، به دست آمده است و از ظرفیت‌ها و موقعیت‌های ایجاد شده به خوبی بهره برده تا پرچم سازمان ملی استاندارد، هم در ایران و هم در عرصه جهانی، برافراشته باشد.

یک الگوی نظام‌مند و سازمان یافته برای استقرار نظام کنترل کیفیت در یک مجموعه صنعتی و تولیدی، به سازمان ها کمک می‌نماید که با حرکت بسوی نظام مدیریت کیفیت جامع‌، اهدافی متعالی همچون افزایش رضایت مشتری‌، بهبود کیفیت محصولات و خدمات، افزایش مشارکت کارکنان‌، بهبود مستمر، دستیابی به نتایج پایدار مالی و اقتصادی، را محقق نمایند.

پیاده سازی سیستم‌های مدیریت، اولین گام در راه بقای سازمان در شرایط متغیر و پیچیده اقتصاد امروز می‌باشد. لذا واحد آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، فعالیت‌های خود را در راستای الزامات سیستم‌های مدیریت برنامه‌ریزی نموده و جهت راهبرد کیفی سازمان، اهداف کلان را تعریف می‌نماید و در جهت دستیابی به این اهداف، اقدامات برنامه‌ریزی شده را به مرحله اجرا در می‌آورد.