محمودرضا مرادی با بیان اینکه این بیمارستان از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب در مهرماه سال ۱۳۹۰ به استان کرمانشاه و منابع ملی راه‌اندازی شده، میزان اعتبار هزینه شده برای ساخت این بیمارستان را ۵۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

او توضیح داد که این بیمارستان در زمینی به مساحت ۹ هزار مترمربع و در پنج طبقه در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) شهر کرمانشاه ساخته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه این بیمارستان را ۵۰ تختخوابی اعلام کرد و گفت: این تعداد شامل ۱۲ تخت مراقبت‌های ویژه، ۳۸ تخت جراحی و بستری، سه تخت اتاق عمل و سایر بخش‌ها است.

مرادی اظهارداشت: با راه‌اندازی این مرکز خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی شایسته‌ای به بیماران سوختگی ارائه خواهد شد.

تجهیز مجهزترین و ‌بزرگترین مرکز درمان سوختگی و ترمیمی غرب کشور

مدیر تجهیرات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با اشاره به اتمام مراحل ساختمانی بیمارستان سوانح و سوختگی گلستان گفت: تلاش‌ها و پیگیری‌های کم نظیر تیم مدیریتی دانشگاه بعد از چند سال به ثمر نشست تا در کمتر از یک هفته دیگر شاهد بهره‌برداری از یک مرکز مجهز و مدرن ارایه کننده خدمات تخصصی و فوق تخصصی سوختگی و ترمیمی به عنوان منحصر بفردترین مرکز سوانح و سوختگی غرب کشور هستیم آرزوی دیرینه مردم غرب کشور و دانشگاه به ثمر نشست.

تورج شیرزادیان افزود: بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی در دسته تجهیزات زیرساختی پزشکی (سیستم های تامین هوای فشرده مدیکال، وکیوم، اکسیژن ساز مرکزی، سیستم cssd)، تجهیزات پزشکی جنرال (هتلینگ و تجهیزات بخشهای بستری، تجهیزات اتاق عمل، BICU، اورژانس) و تجهیزات تخصصی و فوق تخصصی (تخت های پیشرفته شستشوی بیماران سوختگی، تجهیزات و ابزارهای تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و ترمیمی) برای این مرکز مهم خریداری شده که ضمن تحویل به مرکز، نصب و راه اندازی شده اند.

او گفت: مهم‌ترین بخش‌های ارایه دهنده خدمت در این مرکز مهم ۱۲ تخت BICU و سه اتاق عمل مجهز است/ایرنا