رئیس پلیس راه استان کرمانشاه از رانندگان خواست حین رانندگی در هوای بارانی مراقب لغزندگی جاده ها باشند و با سرعت ممطئنه حرکت کنند.

 

سرهنگ «محمد حیدری» اظهار داشت: بارش باران که از صبح امروز در اکثر مناطق استان آغاز شده، لغزندگی جاده ها را به دنبال داشته از این رو لازم است رانندگان نسبت به رعایت نکات ایمنی نهایت دقت را داشته باشند. وی با بیان اینکه پرهیز از سرعت و شتاب غیرضروری مهمترین نکته ای است که باید از سوی رانندگان رعایت شود، توجه نکردن به این موضوع می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. سرهنگ حیدری خاطرنشان کرد: محورهای مناطق اورامانات، اسلام آبادغرب و حمیل، سنقروکلیایی و کنگاور از جمله محورهایی هستند که احتمال بارش برف در ان ها زیاد است و در نتیجه جاده ها لغزنده تر هستند.
رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: رانندگان همچنین باید آمادگی مواجه شدن با پدیده های زمستانی مانند مه گرفتگی، شدت گرفتن بارش در جاده های برون شهری و در نتیجه لغزندگی جاده ها را داشته باشند.
این مقام انتظامی، ارتکاب تخلف سبقت ممنوع و انحراف به چپ در راههای فرعی و اصلی ۲ طرفه و سرعت غیرمجاز را از اصلی ترین دلایل وقوع سوانح رانندگی برشمرد.
سرهنگ حیدری در پایان گفت: هوای بارانی و برفی و لغزنده شدن جاده ها نیز به افزایش احتمال تصادف در صورت رعایت نکردن مقررات رانندگی کمک می کند.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه، سامانه بارشی قوی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۶ و ۲۷ آذر) بارش های وسیعی را برای نقاط مختلف استان به همراه خواهد داشت به گونه ای که بارش ها در برخی نقاط به حدود ۷۰ میلی متر نیز خواهد رسید./ایرنا