محمّد رشیدی در گفت وگو با خبرنگار طلوع، با اشاره به فعالیت موکب کریم اهل بیت امام حسن (ع) در کربلا اظهار داشت: این موکب سه سال پیش راه اندازی شد و سال گذشته مدرسه‌ای بلا استفاده در کربلا را بازسازی و تعمیر نمودیم  و با توان بالایی اقدام به ایجاد موکب در آنجا نمودیم.

وی گفت: سال گذشته در موکب کریم اهل بیت(ع) به همت تعدادی از جوانان کرمانشاهی، اسکان و پذیرایی از زائران را انجام دادیم و در هر وعده‌ی صبحانه، نهار و شام ۲۵۰۰ نفر را با بهترین و با کیفیت‌ترین غذاهای ایرانی اطعام نمودیم و از تجربیات ۳ تیم آشپزی مجرب و نیز کمک ۱۰۰ نفر از عوامل اجرایی استفاده کردیم و حتی زائران کشورهای آذربایجان، شوروی، افغانستان و… را نیز پذیرایی کردیم.

رشیدی گفت: زائرانی که به موکب کریم اهل بیت(ع) مراجعه می‌کردند اظهار کردند که این موکب جزو موکب‌های خوب ایرانی بود و نه تنها استان کرمانشاه بلکه ایران را در کربلا سربلند کرد.

وی در ادامه بیان کرد: برای امسال اما همه تلاش خود را برای ارتقاء کیفیت و کمیت پذیرایی و اسکان در موکب کریم اهل بیت(ع) به کار گرفتیم و چندین تیم برای خدمت رسانی به این موکب در کربلای معلی اعزام کردیم و عوامل اجرایی نیز به تدریج مستقر می‌شوند.

رشیدی گفت: امسال به یاری خداوند متعال، امکانات بیشتری را مستقر کردیم، حمام و چندین چشمه سرویس بهداشتی، ۴ منبع آب و نیز مکان استراحت برای زائران را فراهم کردیم، برای هر وعده در روز ۳۰۰۰ نفر را اطعام خواهیم کرد و در مجموع روزانه ۱۰۰۰۰ نفر اطعام می‌شوند، در بحث اسکان نیز امکان اسکان ۱۲۰۰ نفر مرد و زن وجود دارد و سه برابر ظرفیت موکب برای پذیرایی پیش بینی شده است.

مسئول موکب کریم اهل بیت امام حسن (ع): گفت: ما علاوه بر پذیرایی و اسکان زائران ایرانی، پذیرای همه مسلمانان با هر زبان  و نژادی خواهیم بود.

وی از اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی ویژه در موکب کریم اهل  بیت (ع) خبر داد و افزود: اقامه نماز جماعت در هر سه وعده، برگزاری محافل قرآنی با حضور قاریان ممتاز و بین المللی، برگزاری حلقه‌های تفسیر قرآن از برنامه‌های امسال است، اما برنامه شاخص، عزاداری است که بعد از نماز مغرب و عشا و صرف شام، از ساعت ۸ تا ۱۰ شب همراه با قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی، روضه و سینه زنی خواهد بود.

رشیدی افزود: از مداحان خوب و ممتاز استان کرمانشاه و کشور از جمله سید محمد جوادی، محسن طاهری، استاد محمد سهرابی، سید مجید بنی فاطمه، استاد میرباقری، استاد سیب سرخی، نریمان پناهی و دیگر مادحین و ذاکران بهره‌مند خواهیم شد.

وی بیان کرد: برنامه اسکان و پذیرایی در موکب کریم اهل بیت تا دو روز بعد از اربعین ادامه خواهد داشت، همچنین کادری مجرب از پزشکان عمومی و پرستاران اعلام آمادگی کردند تا در موکب به خدمت رسانی بپردازند، اقلام قابل توجهی نیز دارو خریداری کردیم و درمانگاه صحرایی داخل موکب ایجاد نمودیم.

رشیدی گفت: کرمانشاهی‌ها از دیرباز در دهه محرم در کربلا خیمه داشتند و فعالیت موکب کریم اهل بیت (ع) در کربلا نیز می‌تواند پایگاه خوبی برای معرفی کرمانشاه باشد و ان شاءالله این اقدامات مورد قبول اهل بیت (ع) واقع شود.