محمد منصوری روز جمعه در گفت و گویی اظهار داشت: با اعظای میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا – اقیانوسیه به کشورمان، استان های کرمانشاه و آذربایجان شرقی آمادگی خود را برای برگزاری این رویداد مهم اعلام کردند.
وی افزود: در دیداری که به تازگی با آقای داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان داشتم ایشان با توجه به حضور آقای بازوند که در میان استانداران چهره ای ورزشی به حساب می آیند و همچنین رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان که یکی از فعال ترین مدیران کل وزارتخانه است، موافق میزبانی کرمانشاه بودند.
منصوری تصریح کرد: در این دیدار آقای داور زنی عنوان کرد که اگر مسئولان استان نظیر استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان پای کار باشند و از برگزاری این رویداد حمایت کنند موافق برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی آسیا- اقیانوسیه در کرمانشاه هستیم.
رئیس هیات والیبال کرمانشاه تصریح کرد: در دیداری نیز که با آقای رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان داشتم ایشان از برگزاری مسابقات والیبال حمایت کرده و قرار شد تا به دیدار آقای بازوند رفته و موضوع را با ایشان هم مطرح کنیم.
وی همچنین به زیرساخت های مناسب شهر کرمانشاه برای میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا – اقیانوسیه اشاره کرد و گفت: سرسرای امام (ره) و همچنین سالن ولایت دهکده المپیک که بیش از ۸۵ درصد پیشرفت داشته به عنوان ۲ سالن محل برگزاری مسابقات مطرح هستند.
منصوری با بیان اینکه مسابقات والیبال قهرمانی آسیا – اقیانوسیه در سال ۲۰۱۹ حدود شهریور ماه سال آینده و با حضور ۱۶ تیم از این ۲ قاره برگزار می شود، گفت: تیم های قاره اقیانوسیه شامل استرالیا و نیوزلند و تیم های آسیایی نیز شامل ۱۴ تیم اول این قاره نظیر ایران، ژاپن، کره جنوبی، چین، عراق، قزاقستان، ازبکستان و … می شود که همگی نیز با ترکیب اصلی به مسابقات می آیند.
رئیس هیات والیبال کرمانشاه یادآوری کرد: مسابقات قهرمانی آسیا – اقیانوسیه هر ۲ سال یکبار برگزار می شود که مسابقات دوره قبل سال ۲۰۱۷ در اندونزی برگزار شد و تیم کشورمان که با ترکیب دوم خود در مسابقات حاضر شده بود رتبه پنجم را کسب کرد.
وی در پایان به نقش رسانه های استان در کسب میزبانی این رویداد مهم اشاره کرد و گفت: اگر همراهی اصحاب رسانه را داشته باشیم می توانیم راحت تر میزبانی را کسب کرده و پس از آن برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت ها آماده شویم.
استان کرمانشاه در سال ۲۰۱۷ و در بهمن ماه سال ۹۵ میزبان مسابقات جام جهانی کشتی با حضور ۱۰ کشور اول دنیا بود و بهمن ماه امسال نیز قرار است رقابت های کشتی بین المللی جام جهان پهلوان تختی برای دومین بار در کرمانشاه برگزار شود.
شهر بیستون نیز هر ۲ سال یکبار میزبان مسابقات سنگنوردی جهان با حضور برترین های این رشته است/ایرنا