به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی طلوع»، برخی از شهروندان کرمانشاهی نسبت به نحوه محاسبه تعرفه آب در قبوض صادره اعتراض داشتند.

 یکی از شهروندان ساکن محله پردیس کرمانشاه به خبرنگار طلوع می‌گوید: از تاریخ ۱.۵.۱۳۹۶ لغایت ۱.۸.۱۳۹۶ قیمت کلی که بر روی قبض آب برای بنده درج شده و باید پرداخت کنم ۱۱۸ هزار و پانصد تومان درج شده است.

این شهروند می‌افزاید: در جدول هزینه ها آب بهای مصرفی اشتراک اینجانب ۴۱ هزار و ۲۵۴ تومان است، هزینه دفع فاضلاب ۲۸ هزار و۸۸۷ تومان، هزینه تبصره ۳ نیز ۳۴ هزار تومان محاسبه شده و بند ج تبصره شش نیز  ۱۳۲۰ تومان محاسبه شده است.

وی می‌گوید: هزینه آب بهای مصرفی اینجانب نسبت به تبصره ۳ پایین است اما تصور میکنم مبلغ این تبصره ۳ ناعادلانه محاسبه شده است.

برای پیگیری این موضوع با علی حسین مرادی، مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفتگو کردیم، مرادی به خبرنگار طلوع گفت: قیمت هر مترمکعب آب معادل هزار لیتر، ۱۰۰۰ تومان است که از این میزان مبلغی که از مشتری دریافت می‌شود ۳۵۰ تومان است.

وی بیان کرد: بر اساس تبصره ۳ که در قبوض درج شده، مبلغی بابت تاسیسات و احیانا شکستگی لوله و فاضلاب و این قبیل موارد از مشتری دریافت می‌شود که بعضا اگر در قبوض مبلغ آب بها پایین باشد تبصره ۳ خود نشان می‌دهد.

مرادی بیان کرد: بر اساس تبصره ج نیز، مبلغی از مشترک بابت مباحث عمران روستایی دریافت و به خزانه واریز می‌شود.

بر پایه این گزارش، با تصویب شورای شهر کرمانشاه مبلغی در قبوض آب در قالب تبصره ۳، درج شده که رقم بالای آن اعتراض بسیاری از شهروندان را بر انگیخته است.