حشمت الله فلاحت پیشه درباره اظهارات دبیر تشخیص مصلحت درخصوص عملیات کربلای چهار و واکنش افکار عمومی گفت: جنگ تحمیلی، جنگی است که هنوز شهدایش به وطن بازمی‌گردند، در تاریخ کشورها یک همچین رویدادی را ما کمتر شاهد هستیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بعد از گذشت چندین دهه از جنگ پیکر شهدای ما به کشور می‌آید.

وی ادامه داد: طبیعتا یک‌سری مسائل در این خصوص وجود دارد و مطرح می‌شود،‌ به نظرم فرمانده‌هان آن زمان باید پاسخگو باشند که چه اتفاقی افتاده است.

فلاحت‌پیشه تاکید کرد: جامعه ما جانفشانی شهدا را فراموش نکرده است و طبیعتا هم می‌داند شکست‌ها به عمد نبوده است. جنگ تحمیلی ما با ۳۶ کشور دنیا صورت گرفت که حمایت‌های مختلفی را از صدام می‌کردند. 

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چنین مطالبی، بحث‌هایی است که خود این آقایان در میان خودشان مطرح می‌کنند و معتقدم در شرایط کنونی این بحث‌ها چیزی به امنیت ملت ایران اضافه نمی‌کند و فقط ابهام سازی می‌کند.

وی گفت: ساز و کار بررسی شرایط جنگ را باید شورای عالی امنیت ملی سامان دهد این‌ها مواردی نیست که در افکار مطرح شود. ادعاهای مختلف بیان می‌شود خب طبیعی است که افکار عمومی دچار ابهام شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خانواده برخی از شهدا گفته‌اند که قصد شکایت از آقای رضایی دارند،‌ باتوجه به ابعادی که پیدا کرده است کمیسیون امنیت ملی ورود خواهد، گفت: موضوع را با وجود خود آقایان بررسی خواهیم کرد زیرا مطلبی نیست  که در سطح افکار عمومی مطرح شود./ایلنا