🌎 مادها اولین حکومت رسمی در جهان هستند که مرکز آن در کرمانشاه بوده و از نظر فرهنگی نیز چهره های ماندگار این دیار در عرصه های مختلف در جهان زبانزد هستند.
🌎 در فصل اول سریال نون خ سعی بر این بود که چهره مردمان کرد و استان کرمانشاه هر چه بهتر به ایران معرفی شود و تا حدی نیز این امر محقق شد ولی در مقابل نیز نقدهای زیادی مبنی بر بی وزنی و لودگی فیلمنامه مطرح گردید.اما به نظر بسیاری از کارشناسان می توان با ساخت فیلم های کوتاه و کم هزینه از مفاخر استان،این غنای فرهنگی را بهتر از ساخت سریال نون خ به همگان معرفی کرد.
🌎 در چند ماه اخیر پس از کشمکشهای فراوان مقرر گردید فصل دوم این سریال در دهستان کندوله تهیه شود و طبق شنیده ها مبلغ ۳ میلیارد تومان از طرف استانداری و ۲ میلیارد از طرف صدا و سیمای مرکز کرمانشاه به این سریال کمک مالی گردید.
🌎 همگان به خاطر دارند که برای ساخت فیلم سینمایی فاخر”چه”هزینه ای بسیار کم اختصاص داده شد و خوشبختانه با همان هزینه کم ولی منطقی،بسیار هم موفق بود و توانست نقش برجسته استان کرمانشاه را در جنگ تحمیلی به خوبی نشان دهد ولی این سریال در حد یک سریال طنز و کم محتوا است که نمی تواند به غنای فرهنگی استان و معرفی آن کمک چندانی بکند.
🌎 اما این سئوال مطرح می شود که نقش تهیه کننده این سریال چیست؟چرا باید از بودجه بیکارترین استان کشور این کمک اهدا شود در صورتیکه می توان بودجه های استان را به امر اشتغالزایی اختصاص داد؟
🌎 بر اساس شنیده ها عوامل این سریال در هتل پارسیان مستقر شده و هر روز برای فیلمبرداری به دهستان کندوله می روند در صورتیکه می توان با کمی درایت و دلسوزی،یک منزل مسکونی را در همان دهستان تجهیز و از ریخت و پاش های بی مورد(که از جیب مردم استان است)جلوگیری نمود.
🌎 سوال دیگر اینست که مگر برای شروع فیلمبرداری سریال ها،مراسم افتتاحیه برگزار می شود که امروز شاهد حضور مقامات ارشد استان در آن منطقه بودیم؟