حیدری تصریح کرد: دراین مدت نیز تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان ۳۶۳ میلیون و ۵۶۲ هزارو ۷۵۶ دلار کالا به وزن ۸۶۴ هزار و ۲۲۴ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۲۹۱ درصد افزایش و از حیث وزن نیز رشد ۲۸۴ درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: تشریفات صادرات از گمرک خسروی از ابتدای سال تا پایان آذر‌ماه، ۹۱ میلیون و ۹۳ هزار و ۳۳۹ دلار کالا به وزن ۲۳۹ هزارو ۵۵۳ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۶۰ درصد و از لحاظ ارزش ۱۱۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه همچنین تشریفات صادرات گمرک پاوه را ۱۷ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۱۰۵ دلار کالا به وزن ۸۴ هزار و ۳۱۱ تن اعلام و بیان کرد: این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۱۱ درصد و از لحاظ وزن ۲۹۳ درصد افزایش داشته است.

وی عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را لوازم خانه‌داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، نایلون پلاستیکی رولی، سیب‌زمینی محفوظ شده، گوجه فرنگی تازه یا سردکرده، انواع کاشی دیواری،کیسه نایلونی، رول نایلونی، کولرهای آبی، گرانول پلی‌اتیلن، عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می‌شود./فارس