خلیل حیدری در گفتگو با خبرنگار طلوع، اظهار داشت: ایران در ۷ ماهه سالجاری در مجموع ۷ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۴۴۳ تن کالا به ارزش ۳ میلیارد و ۷۱۳ میلیون ۷۰۸ هزارو ۹۲۰ دلار به کشور عراق صادرکرده است.

وی بیان کرد: از این مقدار، گمرکات استان کرمانشاه با صدور ۲ میلیون ۶۰۶  هزارو ۵۳۴ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۹۹ میلیون و ۷۱۳ هزارو  ۶۴۰ دلار از لحاظ وزنی سهم ۳۴ درصدی و از حیث ارزشی سهم ۳۰ درصدی صادرات کل کشور به عراق را بخود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: در ۷ ماهه سالجاری از مجموع  ۲ میلیون ۶۰۶ هزارو ۵۳۴ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۹۹ میلیون و ۷۱۳ هزارو ۶۴۰ دلار کالای صادراتی گمرکات استان کرمانشاه به عراق، گمرک کرمانشاه با صدور ۳۶۸ میلیون و ۱۴۱  هزارو ۵۸۲  دلار کالا به وزن یک میلیون و ۱۳۸  هزارو ۴۲۳  تن آن در بین گمرکات استان و کشور از حیث وزن رتبه نخست و از لحاظ ارزش رتبه دوم را در صادرات به عراق به خوداختصاص داده است.

مدیرکل گمرکات استان عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را لوازم خانه داری و پاکیزگی، ظروف ملامین، کیسه نایلونی، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، سیمان، رخام پولیش داده شده، پروفیل بامقطع ازآهن یافولادگرم نوردشده، کیسه کلوست، جوال وکیسه برای بسته بندی کالا از نوار پلی اتیلن، عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

 حیدری افزود: عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان کرمانشاه به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، امارات متحده، هند، جمهوری متحده تانزانیا، ازبکستان، جیبوتی و…. بوده است.