شهردار کرمانشاه گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان از نهادها و دستگاه‌های دولتی طلب داریم که باید تعیین تکلیف شود.
 
سعید طلوعی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که عصر امروز(۱۵ دی) برگزار شد، خواستار تعیین تکلیف بدهی دستگاه ها به شهرداری شد.
 
طلوعی با بیان اینکه این منابع صرف خدمت رسانی به شهروندان و عمران و آبادانی شهر می شود، گفت: انتظار داریم دستگاه ها پرداخت مطالباتشان به شهرداری را یا به صورت نقدی پرداخت کنند و یا آن را تهاتر کنند.
 
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این نشست خواستار کمک همه دستگاه ها به شهرداری برای پیشبرد امور شهر شد و گفت: شهر کرمانشاه ویترین توسعه استان است و همه باید به توسعه کرمانشاه که با مشکلات زیادی مواجه است، کمک کنیم.
 
وی با بیان اینکه شهردار جدید کرمانشاه(سعید طلوعی) تجارب خوبی دارد و در شهرداری تهران با پروژه های بزرگی سروکار داشته، گفت: از شهرداری هم انتظار داریم برنامه های لازم جهت توسعه عمران شهر کرمانشاه را تدوین کند.
 
وی از شهردار کرمانشاه خواست در جهت توسعه گردشگری شهری کرمانشاه گام های بلندی بردارد و گفت: سال گذشته به جهت وقوع زلزله مقداری با کاهش ورود گردشگران مواجه شدیم که البته طبیعی است، اما انتظار داریم با تدوین برنامه های مناسب برای نورز و سال آینده شاهد رشد ورود گردشگر باشیم.
 
استاندار کرمانشاه به موضوع طلب شهرداری از دستگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: دستگاه ها باید یا بدهی خود به شهرداری را تهاتر کنند و یا پرداخت این بدهی را در اعتبارت سال آینده خود ببینند.
 
وی به بدهی شهرداری کرمانشاه به بانک شهر از بابت دریافت تسهیلات از این بانک هم اشاره کرد و گفت: با توجه به دیرکرد پرداخت این تسهیلات و جرایمی که به آن تعلق می گیرد، روزانه حدود دو میلیون تومان از حق و حقوق مردم این شهر صرف این موضوع می شود که باید فکری برای آن کرد.
 
در این نشست مصوب شد به منظور تعیین تکلیف بدهی دستگاه ها به شهرداری، کمیته ای با مسئولیت دفتر امور شهرداری استانداری و عضویت سازمان برنامه و بودجه، اقتصادودارایی، شهرداری و دستگاه های بدهکار تشکیل و به این موضوع رسیدگی کند/ایسنا