مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه اظهار داشت: همچنین در این مدت نیز ۹۱ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۴۱۳ دلار لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی به وزن ۲۹ هزار و ۵۱۳ تن از گمرکات استان کرمانشاه اظهار و صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۶۳ درصد و از حیث وزن نیز ۵۶ درصد رشد داشته است.

 حیدری  همچنین از افزایش ۱۹۰۰ درصدی صادرات اظهار شده گرانول پلی اتیلن در ۹ ماه گذشته از طریق گمرکات استان خبر داد.

وی میزان صادرات گرانول پلی اتیلن در این مدت را ۳۱ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۹۶۹ دلار کالا به وزن ۲۰ هزارو ۷۷ تن عنوان نمود و اظهار داشت که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۱۷۹۰ درصد و از لحاظ ارزش ۱۹۰۰ درصد رشد داشته است.

حیدری در ادامه صادرات اظهار شده انواع کاشی و سرامیک را نیز۳۰ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۱۹۹ دلار کالا به وزن ۱۷۳ هزار و ۷۱۰ تن اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۹۴۵ درصد و از لحاظ ارزش ۸۱۸ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرکات کرمانشاه اضافه کرد: در این مدت نیز صادرات اظهار شده پیاز و موسیر ۳۲ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴۹۱ دلار به وزن ۷۳ هزارو ۲۲۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۴۵۴ درصد و از حیث وزن نیز ۳۳۴ درصد رشد داشته است.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد./ایرنا