فرماندار قصرشیرین گفت: با توجه به متاثر شدن این شهرستان از زلزله ۵.۹ ریشتری ۱۶ دی ماه جاری و نزدیکی با کانون زلزله (حوالی گیلانغرب) احتمال ترک خوردگی واحدهای مسکونی هست، از این رو مالکان منازل آسیب دیده به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه کنند.

وی گفت:از مردم می خواهیم که به شایعاتی که در فضای مجازی مبنی بر وقوع زلزله مخرب طی ۷۲ ساعت آینده در منطقه توجهی نکنند و اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

مرادعلی تاتار  افزود: به محض وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری روز یکشنبه هفته جاری ستاد مدیریت بحران در فرمانداری قصرشیرین تشکیل جلسه داد و گروه های امدادی به منظور امداد رسانی به حادثه دیدگان احتمالی با توجه به شدت زلزله در این شهرستان به منطقه اعزام شدند.
وی اظهار داشت: مراکز درمانی و بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) نیز به حالت آماده باش در آمدند و ۱۹ تن نیز به دلیل ترس و وحشت ناشی از زلزله به بیمارستان مراجعه کرده و به صورت سرپایی مداوا شدند و تنها یک مورد به دلیل پیگیری به مراکز درمانی استان ارجاع شد.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: هم اکنون نیز دستگاه های عضو مدیریت بحران پای کار هستند و وضعیت آب شرب ، برق ، تلفن و گاز منطقه مشکلی ندارد.

زلزله ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) عصر روز یکشنبه حوالی شهرستان گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه را لرزاند که تاکنون چندین پس لرزه گزارش شده که بزرگترین آن ۴.۸ ریشتر بوده است.
این زمین لرزه در شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب و دیگر مناطق استان کرمانشاه احساس شد به طوری که مردم از شدت آن به خیابان ها آمدند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.
از زمان وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری در ۲۱ آبان سال ۹۶ تاکنون بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ زمین لرزه در استان کرمانشاه به ثبت رسیده است.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دید.

منبع:ایرنا