سرپرست پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه با بیان اینکه براساس ارزیابی ها و نظارت های مستمری که از شرکت های تحت حمایت این پارک می شود بیش از ۷۰درصد بازار آنها در خارج از استان است، گفت: با توجه به تنوع سبد محصولات و توانمندی در اجرای پروژه های تقاضا محور، شرکت های فناور استان امکان پاسخ به نیاز های دستگاههای اجرایی را دارند .
 
 معصومه خان احمدی در نشست مشترک شرکت های فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه و اداره کل بهزیستی استان  با بیان اینکه نزدیک به ۵۰۰ واحد فناور از ابتدا فعالیت این پارک تا کنون از خدمات ارائه شده بهره مند شده اند، گفت :هم اکنون بیش از ۳۰۰ واحد فناور در حوزه های کشاورزی، عمومی و آی سی تی فعال هستند که سالانه متوسط فروش آنها ۹۰ میلیارد تومان است.
 
خان احمدی در ادامه یادآور شد: بیش از ۷۰ درصد شرکت های دانش بنیان استان از واحدهای فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری هستند.

سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه درادامه با بیان اینکه این توانمندی در شرکت های فناور وجود دارد که در راستای پاسخ به نیازهای دستگاههای اجرایی محصول تولید کنند، گفت: بسیاری از محصولات شرکت های فناور با استاندارهای لازم برای فروش و صادرات امکان قرار گرفتن در سبد خانواده های کارکنان و مخاطبین  ادارات را دارند .

 
خان احمدی در پایان افزود: آمادگی انعقاد تفاهم نامه ای در زمینه همکاری های مشترک با اداره کل بهزیستی را داریم. همچنین می توانیم با تعریف رویداد حمایت از طرح های فناورانه و نوآورانه به مشکلات مدد جویان بهزیستی پاسخ دهیم .
 
امید قادری مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه نیز با ابراز خرسندی از توانمندیهای شرکت های فناور پارک علم و فناوری و مجموعه جهاد دانشگاهی خواستار همکاری مستمر دو مجموعه شد .
 
وی  با بیان اینکه بسیاری از مشکلا پیش روی معلولان استان با کمک فناوری های طراحی شده واحدهای فناور قابل حل است، گفت: در قالب شرکت های کمک توانبخشی می توان با ایده های نوآورانه به ۳۸ هزار معلول و ۱۸هزار جانباز و تعداد زیادی از سالمندان استان خدمات مطلوب تری ارائه کنیم .
 
قادری در ادامه با اشاره به اینکه  مناسب سازی محیط های شهری نیاز به تکنولوژی های نوینی دارد که انتظار داریم با همکاری شرکت های پارک علم و فناوری بوجود بیاید گفت: استفاده از نرم افزار های متناسب با نیازهای نابینایان هم از بخش هایی است که نیازمند کمک این شرکت ها است.
 
مدیر کل بهزیستی استان در پایان گفت: ظرفیت های زیادی برای همکاریهای مشترک دو مجموعه وجود دارد که افق های تازه ای پیش روی خدمات دهی بهتر ما به جامعه هدفمان باز می کند.
در پایان  تعدادی از واحدهای فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه به معرفی خدمات شرکت های خود پرداختند.
 
 
منبع: ایسنا