مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از انجام پیگیری‌ها برای خروج هتل تاریخی بیستون کرمانشاه از بلاتکلیفی خبر داد.

امید قادری با اشاره به تعطیلی نزدیک به دو دهه‌ای هتل تاریخی بیستون کرمانشاه، اظهارکرد: طی سالهای گذشته پیگیری‌هایی از سوی مسئولین میراث فرهنگی استان برای تعیین تکلیف این هتل انجام گرفته، اما به دلایلی به نتیجه نرسیده است.

وی با بیان اینکه استاندار کرمانشاه هم اخیرا خواستار تعیین تکلیف این ظرفیت ارزشمند گردشگری و تاریخی شده، تصریح کرد: باتوجه به تاکیدات استاندار و اهمیتی که این بنای تاریخی از نظر گردشگری دارد، از مدتی پیش رایزنی‌هایی را با مالک آن انجام دادیم تا بتوانیم این هتل زیبا را دوباره فعالسازی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه یادآورشد: مالک هتل برای راه اندازی مجدد مجموعه‌اش شرط‌هایی داشته که برخی از آنها مربوط به حوزه میراث فرهنگی و بخشی نیز در حوزه شهرداری است.

وی تاکید کرد: درخواست‌هایی که مالک هتل از میراث فرهنگی داشته را می‌توانیم انجام دهیم، اما برای بررسی درخواست‌هایی که از شهرداری داشته باید نشستی با حضور معاون عمرانی استانداری و مسئولان شهرداری داشته باشیم.

قادری خاطرنشان کرد: امیدواریم با انجام این پیگیری‌ها و موافقت مالک هتل، بتوانیم این هتل را دوباره راه اندازی کنیم.

وی در خصوص وضعیت کنونی این هتل ثبت ملی شده هم گفت: خوشبختانه مالک هتل طی سالهای گذشته بخوبی از آن محافظت کرده و بنا در معرض خطر تخریب نیست.

هتل بیستون کرمانشاه واقع در خیابان دبیراعظم کرمانشاه از بناهای زیبا و تاریخی مربوط به دوره پهلوی است/ایسنا