حدود ۱۴  ماه از زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه می گذرد وافزایش قیمت مصالح ساختمانی همواره به عنوان یک چالش پیش روی ساخت و ساز واحدهای مسکونی خسارت دیده مطرح بوده است تا جایی که دولت با هدف افزایش نقدینگی زلزله زدگان برای بار دوم اقدام به اعطای ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۰ میلیون تومان تسهیلات کرده است .

اما زلزله زدگان مناطق مختلف کرمانشاه ازافزایش نامتعارف قیمت مصالح ساختمانی گلایه مندهستند و می گویند با این روند نخواهند توانست کار ساخت واحدها را به پایان برسانند .

« رضا خواجه ای » رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه می گوید: برای رفع این دغدغه در حال حاضر ۲۰ هزار تن آهن با قیمت ارزان ودر حد قیمت  سال گذشته وارد مناطق زلزله زده شده و در حال توزیع است  .

هر کیلو آهن ارزان قیمت با  ۳ هزار تومان دراختیار مردم قرار می گیرد که میزان آهن اختصاص یافته به هر واحد مسکونی با عرف ۱۰۰ متر مربع ۵ تن است .

 خواجه ای می افزاید : با احتساب این ۲۰ هزار تن در مجموع تاکنون ۹۰ هزار تن آهن ارزان قیمت بین متقاضیان توزیع شده است .

وی همچنین تصریح می کند که ۲۰ هزار نفر وام بلاعوض و تکمیلی ثانویه را دریافت کرده اند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد .

زلزله زدگان مناطق شهری کرمانشاه  بار دیگر ۱۰ میلیون تومان تسهیلات و ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و در روستا  ۵ میلیون تومان تسهیلات و ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض می گیرند تا بتوانند نسبت به تکمیل واحد خود اقدام کنند .

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه به گزارش ایران آنلاین می گوید: از کل ۳۶ هزار واحد شهری و روستایی که قرار بود نوسازی شود تاکنون کار ساخت ۲۳ هزار و ۱۰۰ واحد به پایان رسیده و کارساخت  حدود ۱۳ هزار واحد دیگر در مراحل مختلف است .

طبق قول های قبلی «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه باید تا پایان امسال کار ساخت همه واحدهای مسکونی روستایی و تا پایان نیمه اول سال ۹۸ کار ساخت همه واحدهای شهری به پایان برسد .

خواجه ای تاکید می کند : اگر مردم همت کنند کاربازسازی زودتر از موعدمقرر به پایان خواهد رسید