منصور طاقه ای در نشست هم اندیشی انبوه سازان و سازندگان مسکن کرمانشاه با شهردار، بااشاره به وجود ۲۵ پارامتر در حوزه رونق ساخت و ساز، اظهار کرد: هرچند بسیاری از این پارامترها استانی نیست، اما در کرمانشاه مشکلاتی در حوزه مسکن داریم که فقط مختص این استان است.
.وی فرآیند طولانی صدور پروانه و پایان کار را از اصلی ترین مشکلات انبوه سازان کرمانشاه دانست و گفت: این مشکل در کرمانشاه به معضلی برای انبوه سازان و سازندگان مسکن تبدیل شده که باید برای آن چاره اندیشی کرد.
  رئیس انجمن انبوه سازان کرمانشاه: در ادامه به عدم ثبات مدیریتی در شهرداری کرمانشاه طی سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: وقتی می‌بینیم عمر مدیریت یک شهردار در کرمانشاه بیشتر از یک سال نیست و از سوی دیگر شهردار فرصتی برای آشنایی با مشکلات و رفع آنها و نیز اجرای برنامه های خاص خود را ندارد، نباید انتظار مرتفع شدن این مشکلات را داشته باشیم.

 رئیس انجمن انبوه سازان کرمانشاه همچنین بااشاره به مشکلات بافت فرسوده کرمانشاه، عنوان کرد: بافت فرسوده کرمانشاه ۲۵ سال است  به حال خود رها شده و طی این مدت حتی ۱۰ پلاک هم در بافت فرسوده ای همچون محله فیض آباد ساخته نشده است. هیچ کس هم نمی تواند برای بازسازی به آن ورود کند، چراکه مشکلات بسیاری در این قسمت داریم.

وی افزود: دولت می خواهد در سال آینده دو هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده بسازد، درحالیکه ما هنوز ضوابط مختص بافت فرسوده را نداریم.

طاقه ای در ادامه یکی از دلایل رکود در بازار ساخت و ساز مسکن در کرمانشاه را عدم نیاز به ساخت و سازهای جدید دانست و گفت: در سالهای اخیر مشکل بیکاری در کرمانشاه بگونه ای شده که به استانی مهاجر فرست تبدیل شده ایم و هرسال از جمعیت کرمانشاه کم می شود و وقتی جمعیت ما رشد نداشته باشد، به مسکن جدید نیز نیازی نیست.

منبع:ایسنا