رئیس هیات کشتی استان کرمانشاه گفت: تاکنون هیچ تیم خارجی برای حضور در مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام تختی اعلام آمادگی قطعی نکرده است.

محمدحسین محبی بابیان اینکه فدراسیون کشتی رایزنی و ارسال دعوتنامه به تیم های مطرح خارجی برای حضور در جام تختی را آغاز کرده، اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر تیم های خارجی تاکنون درگیر تعطیلات کریسمس بوده اند، هنوز هیچ تیمی برای حضور در مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام تختی اعلام آمادگی قطعی نکرده است. البته تیم های خارجی تا یک هفته مانده به شروع مسابقات جام تختی فرصت دارند که برای حضور در این مسابقات ثبت نام کنند. 

وی اضافه کرد: فدراسیون با روس ها مذاکراتی داشته تا این تیم قدرتمند در جام تختی حضور پیدا کند. 

رئیس هیات کشتی استان کرمانشاه تصریح کرد: حضور تیم آمریکا نیز در این رقابت ها منتفی شده است. 

محبی همچنین از حضور ۶۶ کشتی گیر ایرانی در این مسابقات خبر داد و گفت: از استان کرمانشاه هم شش کشتی گیر ملی پوش در جام تختی کشتی خواهند گرفت. 

وی در ادامه به صحبت های مطرح شده اخیر درخصوص احتمال حضور یک تیم از کرمانشاه در جام تختی نیز اشاره کرد و افزود: هرچند که صحبت هایی در این رابطه مطرح شد، اما این مسئله منتفی است، چرا که شش کشتی گیر اصلی استان به عنوان عضو تیم ملی در جام تختی حضور دارند و امکان اینکه بتوانیم یک تیم مستقل تشکیل دهیم که کشتی گیران آن توانایی رقابت در چنین میدان سختی را داشته باشند، وجود ندارد. 

رئیس هیات کشتی استان همچنین به تشکیل کمیته های مختلف به منظور تقسیم کار جهت برگزاری منسجم و منظم جام تختی خبرداد و عنوان کرد: باهمکاری مسئولین بسترهای لازم برای برگزاری شایسته جام تختی در کرمانشاه فراهم شده است. 

مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی طی روزهای ۱۸ و ۱۹ بهمن به میزبانی کرمانشاه برگزار می‌شود/ایسنا