به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طلوع، ایرج مسجدی اظهار داشت: کربلا مملو از زائران است و مشکل خاصی در زمان ورود زائران در مرزها وجود نداشت.

وی با اشاره به هماهنگی‌های خوب بین نیروهای امنیتی، انتظامی و خدماتی ایران و عراق گفت: انتظار می‌رود که امسال اربعین باشکوهی در امنیت کامل داشته باشیم.

سفیر ایران در عراق به سرنوشت مرز خسروی هم اشاره و بیان کرد: مسئولین و مقامات هر دو کشور ایران و عراق مایل به بازگشایی مرز خسروی بودند و سفارت ایران هم اقدامات گسترده ای کرد که مرز خسروی به روی زُوار باز شود و حتی مقدمات این کار هم فراهم شد اما نگرانی هایی وجود داشت، باتوجه به اینکه امنیت زوار مهم ترین مسئله است و ممکن بود اتفاقات و مشکلاتی پیش بیاید.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاصی که هنوز در این منطقه وجود دارد و ضربات و شکست‌های جدی نیروهای داعشی و تکفیری، ممکن بود این گروه ها در صدد انتقام برآیند و مصلحت در این بود که فعلا از این مرز استفاده نشود.

مسجدی تاکید کرد: موضوع پایانه مرز خسروی همچنان در دستور کار قرار دارد و فکر می کنم اگر امسال هم نتوانیم نتیجه بگیریم برای سال های بعد اقداماتی که لازم است صورت می گیرد / مهر