به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طلوع، کیوان کاشفی از چاپ کتاب «صفر تا صد صادرات» در استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: این کتاب برای افرادی که قصد آغاز فعالیت‌های صادراتی را دارند، از سوی اتاق بازرگانی کرمانشاه چاپ شده است.

وی ادامه داد: در این کتاب تمام روندهای مورد نیاز برای شروع فعالیت صادرات شرح داده شده تا فعالان اقتصادی بتوانند تمام اطلاعات مربوطه برای شروع تجارت را از طریق آن کسب کنند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه هدف از چاپ این کتاب را آموزش فعالان اقتصادی برای کمک به توسعه صادرات دانست و یادآوری کرد: این کتاب به صورت رایگان در اختیار فعالان اقتصادی، تجار، تولیدکنندگان و… قرار می‌گیرد.

کاشفی تعداد صفحات این کتاب را ۷۰ صفحه عنوان کرد که در سایز جیبی چاپ شده است و افزود: تیراژ اولیه این کتاب ۳۰۰۰ نسخه است.

وی اظهار کرد: این کتابچه‌های آموزشی فقط به صفر تا صد صادرات محدود نمی‌شود و مجموعه‌های دیگری از آن نیز چاپ می‌شود و در اختیار فعالان اقتصادی قرار خواهد گرفت.

به گفته عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران، هم اکنون کتاب «صفر تا صد واردات» نیز در درست چاپ است و چند  کتابچه دیگر نیز از این مجموعه چاپ خواهد شد.

کاشفی با اشاره به اینکه این کتابچه‌ها حداقل ۳۰ صفحه‌ای هستند، خاطرنشان کرد: کتابچه‌های بعدی شامل خلاصه‌ای از قوانین صادرات و واردات کاربردی، گمرکات کشور، امور تشریفات، چگونه همراه یک هیئت اقتصادی باشیم، یک فعال اقتصادی مستلزم گذراندن چه دوره های  آموزشی است، در معیت هیات‌های اقتصادی چه اصولی را بدانیم؟ و … است.

وی آموزش تجار و فعالان اقتصادی را یکی از سیاست‌های اصلی اتاق بازرگانی کرمانشاه اعلام کرد که چاپ مجموعه کتاب‌ها نیز در همین راستا است.